AktualityPodujatia v meste
Počet zobrazení 1K

Do práce na bicykli 2024

Do práce na bicykli (DPNB) 2024 je už 11. ročník národnej kampane, ktorej hlavným cieľom je podporiť rozvoj nemotorovej, predovšetkým cyklistickej dopravy v mestách, vyzvať samosprávy na Slovensku, aby vytvárali kvalitné podmienky pre ekologické druhy dopravy v meste, motivovať zamestnávateľov, aby budovali vo svojich sídlach vhodné podmienky pre zamestnancov, ktorí dochádzajú do práce na bicykli a motivovať zamestnancov, aby viac používali aktívne formy dopravy (pešia chôdza, bicykel alebo verejná doprava) pri každodennom cestovaní do práce.“

Ako každý rok, aj tento ročník kampane Do práce na bicykli súťažiacim pripomíname, že ceny sú v súťaži až druhoradé. Hlavnou motiváciou by mala byť túžba spraviť niečo pre svoje zdravie, svoje mesto, životné prostredie a celkovo pre rozvoj cyklodopravy na Slovensku.

CENY PRE CHODCOV
Každý súťažiaci, ktorý počas júna absolvuje aspoň 26 jázd do práce alebo z práce chôdzou, bude zaradený do žrebovania o 3 karty MultiSport na 3 mesiace ZDARMA od spoločnosti Benefit Systems Slovakia s.r.o.  Ak máte radi pobytové zážitky, budete mať šancu získať jeden z 3 pobytov na dve noci a pre 2 osoby s polpenziou v Hoteli Šachtička. Ceny do súťaže “pešiakov” venuje aj EXIsport v podobe dvoch párov obuvi podľa vlastného výberu, aby sa vám do práce kráčalo ešte ľahšie.

CENY PRE POUŽÍVATEĽOV VEREJNEJ DOPRAVY
Ak jazdíte do práce vlakom alebo autobusom a absolvujete v júni aspoň 26 takýchto ciest do práce alebo z práce, získať budete môcť skutočne hodnotnú cenu – jeden z 3 ročných sieťových lístkov MAXI KLASIK pre 1. triedu v hodnote až 1060 eur od Železničnej spoločnosti Slovensko, a.s., ktoré ich držiteľom otvoria dvere všetkých bežných vlakov na Slovensku (v IC vlakoch s IC doplatkom). Milovníkov aktívneho relaxu čakajú 3 pobyty na dve noci a pre 2 osoby s raňajkami v Hoteli Tenis pri Zvolene a EXIsport dvom výhercom prispeje na bohatý nákup poukážkami v hodnote 100 a 200 eur.

CENY PRE CYKLISTOV
Hlavná kategória bude tento rok naozaj štedrá. Pre všetkých súťažiacich, ktorí v júni odjazdia aspoň 26 jázd do práce alebo z práce na bicykli, alebo najazdia aspoň 500 kilometrov, je pripravených viacero zaujímavých bicyklov a ďalších tematických cien. Najväčším lákadlom bude určite elektrický horský bicykel Dema RELAY anthracit – silver a 3 mestské bicykel Dema VENICE 26 od spoločnosti DEMA EU s.r.o. Pre zmenu dva skladacie bicykle LIBERTY HYPERION 24″ 7spd venovala do súťaže spoločnosť LIBERTY a ak má niekto rád originalitu, určite sa poteší súboju o jeden z troch mestských bicyklov od Pierre Baguette, ktoré majú špeciálnu potlač práve tejto spoločnosti.

Už z vlaňajška súťažiaci poznajú jedinečný vertikálny cyklostojan VelowUp! od spoločnosti Bimission, na ktorý sa môžu tešiť hneď 3 výhercovia. Ponuku cien uzatvára tradičný partner kampane ABUS SLOVAKIA, s.r.o., ktorý si pre súťažiacich pripravil 5 cyklozámkov Catena 6806K/85.

ŠPECIÁLNA CENA PRE SAMOSPRÁVY
Aj tento rok máme pripravenú atraktívnu cenu pre samosprávy – samospráve vyžrebovanej spomedzi samospráv, ktoré dosiahnu najmenej 100 zaregistrovaných účastníkov, venuje spoločnosť Econec inteligentnú nabíjaciu stanicu pre elektrické bicykle eBIKE BOX micro. Stačí sa teda len registrovať a svojmu mestu alebo obci môžete dopomôcť k nabíjačke na elektrické bicykle, ktorá možno skončí na nejakom zaujímavom verejnom mieste vo vašej blízkosti.

Súťaž je určená tímom zamestnancov z rovnakej firmy alebo inštitúcie, ktoré sa do súťaže zaregistrujú a tak potvrdia, že budú v období od 1. do 30. júna 2024 dochádzať do práce na bicykli a budú si o tom zapisovať výsledky do registračného systému na webovej stránke https://www.dopracenabicykli.eu/

Tags: Aktuality, Podujatia v meste
Ďaľšie podujatia
Oznámenia
X