Zvýhodnené rodinné vstupné v múzeách a galériách pod správou PSK

Od začiatku letnej turistickej sezóny platia za vstup do župných múzeí a galérií len rodičia a 1 až 4 deti do 15 rokov majú vstup zdarma.

Rodinná vstupenka platí od 1. júla v siedmich múzeách v Prešovskom kraji – v Krajskom múzeu v Prešove, v Ľubovnianskom múzeu – Hrade Stará Ľubovňa, v Múzeu moderného umenia Andyho Warhola v Medzilaborciach, v Múzeu v Kežmarku, v Podtatranskom múzeu v Poprade, v Šarišskom múzeu v Bardejove, vo Vihorlatskom múzeu v Humennom, a v dvoch galériách – Šarišskej galérii v Prešove a Tatranskej galérii v Poprade.

Výška rodinného vstupného však bude v každej organizácii iná, a to vzhľadom na rozličné výšky základného vstupného. Napr. v Múzeu v Kežmarku zaplatí jeden dospelý 6 eur. Rodina zložená z dvoch dospelých a štyroch detí tak zaplatí spolu 12 eur, namiesto 24 eur. V Šarišskom múzeu v Bardejove naopak zaplatí rodina (2 dospelí a 4 deti) namiesto 10 eur len 4 eurá.

„Som veľmi rád, že sa nám darí úspešne zavádzať prorodinné opatrenia do praxe, a že mnohopočetné rodiny takýmto výrazným spôsobom ušetria financie zo svojho rozpočtu. Naším cieľom je, aby boli múzeá a galérie dostupné pre všetky rodiny bez rozdielu. Mnohé rodiny si totiž doteraz nemohli dovoliť navštíviť nejaký hrad, pretože len na vstupnom minuli niekoľko desiatok eur. Keď k tomu prirátame cestu, stravu a nejaké suveníry, rodina zaplatila za jednodňový výlet aj sto eur, čo si samozrejme nemohla dovoliť. Od 1. júla ale napríklad na Ľubovnianskom hrade v Starej Ľubovni ušetrí rodina so štyrmi deťmi na vstupnom až 12 eur. Ušetrené peniaze tak môže využiť na návštevu ďalšieho kultúrneho zariadenia,“ uviedol predseda Prešovského samosprávneho kraja Milan Majerský.

Očakávaným výsledkom zavádzaných opatrení je okrem podpory rodín s deťmi, turizmu a spoznávania krás Prešovského kraja aj zvyšovanie návštevnosti v kultúrnych organizáciách PSK a zvyšovanie dostupnosti kultúrnych organizácií pre viacdetné rodiny.

Spracované podľa tlačovej správy PSK ; dostupné na adrese: 

https://www.po-kraj.sk/sk/samosprava/media/tlacove-spravy/tlacove-spravy-2019/kultura/psk-zaviedol-zvyhodnene-rodinne-vstupne-muzeach-galeriach.html

 

Môže Vás zaujímať...

Oznámenia
X