ZŠ J. M. Petzvala oslávila Petzvalove narodeniny rôznymi zaujímavými aktivitami

O tom, že kolektív pedagógov a žiakov ZŠ J. M. Petzvala je na svojho “názvodarcu” patrične hrdý niet pochýb. Spoločne si uctili 210. výročie narodenia tejto významnej belianskej osobnosti najrôznejšími originálnymi a kreatívnymi aktivitami. Prečítajte si krátke resumé týchto aktivít z pera pedagógov školy:

V priebehu školského roku 2016/2017 si pri príležitosti 210. výročia narodenia J. M. Petzvala naša škola pripravila súbor aktivít spojených s jeho životom.
Prvou zaujímavou aktivitou bolo spoločné čítanie knihy o J. M. Petzvalovi z biografickej knihy M. Valehrachovej Kúzelník spod Kahlenbergu, ktoré pripravili p. uč. Mgr. I. Vasjuková a Mgr. S. Lorenčíková. Dramatizované čítanie žiakov 5. ročníka bolo spojené s besedou o živote slávneho rodáka s Mgr. L. Bieľakovou z Múzea J. M. Petzvala, ktoré naši žiaci navštívili v rámci svojej výučby v apríli tohto roku. Žiaci, ktorí správne odpovedali na otázky, získali zaujímavú publikáciu od Mgr. M. Chomu, s ktorým sa neskôr uskutočnila beseda. Žiaci 1. stupňa sa zapojili do výtvarnej súťaže pod názvom Rodný dom J. M. Petzvala a žiaci 2. stupňa do súťaže o najkrajšiu fotografiu Spišská Belá očami žiakov. Najúspešnejšími žiakmi boli P. Lopatovská z 9.A, E. Bieľaková z 5.A, P. Halčinová, D. Čarnogurská z 8.B triedy. Základná škola odmenila týchto žiakov peknou cenou, žiaci dostali pero s názvom školy, kľúčenku s logom školy a knihu. Ďalšou vydarenou aktivitou bol vedomostný kvíz o živote a diele nášho významného belianskeho rodáka, ktorý sa uskutočnil 17. mája. Žiaci preukázali skvelé vedomosti a výhercovia si odniesli na pamiatku krásnu cenu – publikáciu o J. M. Petzvalovi. Všetci súťažiaci dostali DVD – Región Belianske Tatry, ako peknú spomienku na tento deň. Ceny pre víťazov venovalo Mesto Spišská Belá, žiakom ich odovzdala PhDr. A. Olekšáková, členka trojčlennej poroty. Garantom vedomostného kvízu bol Dr. J. Tomeček. Učitelia cudzích jazykov pripravili výstavu žiackych prác venovaných osobnosti J. M. Petzvala. Nápadité trojrozmerné projekty vytvorené žiakmi 6. – 8. ročníka obohatili štvrtáci zaujímavými kresbami a vlastnoručne vyrobenými ďalekohľadmi.
Vymenované aktivity boli obohatením pre všetkých žiakov našej školy, prostredníctvom nich si zopakovali a rozšírili vedomosti o J. M. Petzvalovi, podľa ktorého bola naša škola 1. januára 2008 pomenovaná.
Vďaka patrí všetkým, ktorí svojím pričinením prispeli k vytvoreniu spomienky na fyzika a matematika, zakladateľa modernej optiky J. M. Petzvala, rodáka zo Spišskej Belej.

Autor článku: ZŠ J. M. Petzvala

Môže Vás zaujímať...

Oznámenia
X