Za jeden vrchnák, mnoho úsmevov

Asi pred dvoma mesiacmi sme vás aj prostredníctvom našich stránok informovali o nadanej mladej slečne Vierke Hriňákovej z Tvarožnej, ktorá aj napriek svojim ťažkým zdravotným problémom, nikdy nestráca úsmev z tváre. Vierke sa rozhodli pomôcť aj naši dobrovoľníci z Face clubu. O tom, ako ich nezištná pomoc dopadla, vás informuje člen Face clubu, Timotej Kováčik:

V priebehu posledných dní sa mladí ľudia rozhodli ísť pomôcť. V meste už dlhší čas prebiehala zbierka vrchnáčikov pre Vierku Hriňákovú. Vrchnáky sa v Spišskej Belej zbierali na mnohých miestach, a tak si mohol pomôcť aj ty. V meste sa v čase od 1. Novembra do 31. Decembra 2017 vyzbieralo 225 kg vrchnáčikov, ktoré potom dobrovoľníci z Face Clubu odniesli do dedinky Tvarožná. Na príjemnom posedení pri čajíku, mladí odovzdali okrem vrchnákov aj anjelika, ktorého si Vierka zaradila do svojej zbierky, o ktorej sme ani netušili a tak sme ju dvojnásobne potešili.
Na oplátku nám darovala krásne a ručne vyrábané mydielka, za ktoré jej ďakujeme.
Vyzbierané vrchnáky poslúžia na Vierkinu liečbu infantilnej spinálnej svalovej atrofií.

Zbierka vrchnáčikov pokračuje aj naďalej. Svoje vrchnáčiky môžete odovzdať na týchto miestach: Základná škola Milana Rastislava Štefánika, školská družina, predajňa sv. Valentín, Mestský úrad Spišská Belá a vo Face clube.

Ďakujeme všetkým, ktorí sa zapojili a akýmkoľvek počtom vrchnáčikov prispeli.

Autor článku: Timotej Kováčik

Môže Vás zaujímať...

Oznámenia
X