Aktuality
Počet zobrazení 519

X. Podhaliansky beh na lyžiach v Novom Targu

V susednom Poľsku sa v sobotu 9. februára 2019 uskutočnil X. Podhaliansky beh na bežkách.  Trasa desiateho ročníka pretekov viedla  tradične okolo prírodnej rezervácie Bor na Červenom. Štart a cieľ boli  na letisku v Novom Targu. Podobne ako počas predošlých ročníkov boli pre účastníkov pripravené kvalitné  trasy s dĺžkou 5, 15 a 30 kilometrov. Dôležitou informáciou je, že X. Podhaliansky beh  im Jana Pawla II.  sa dostal do kalendára masových lyžiarskych behov ako jedna z edície Poľského pohára pre amatérov v bežeckom lyžovaní. Na tomto tradičnom podujatí sa pravidelne zúčastňujú aj naši športovci MŠK Slavoj Spišská Belá. Aj tento rok nás dobrými výkonmi  prezentovali  Ján Neupauer, František Chovanec, Dušan Boleš a Patrik Boleš, ktorí skončili medzi špičkou  na 15 km trati, všetci s časom cca 1 hod. .  Ceny pre najlepších venoval aj v tomto roku generálny sponzor – firma SALOMON. Blahoželáme.