Workshop – Zdraví vďaka jedlu

 

V sobotu 26.10. 2019 sa pod záštitou občianskeho združenia Expression, o.z., uskutočnil workshop o stravovaní, ktorý viedli manželia Spišákovci zo Spišskej Novej Vsi, ktorí sa otázkou zdravého stravovania dlhodobo zaoberajú. Cieľom tohto workshopu bolo  sprostredkovať účastníkom informácie o trendoch v stravovaní, priblížiť im nové, zdravšie návyky, objasniť dôležitosť zdravého stravovania pre život človeka. V teoretickej časti sa lektorka dotkla aj oblasti civilizačných chorôb, ktoré sú často spôsobené práve nezdravými návykmi  a závislosťami, ktoré výrazne vplývajú na život človeka vo všetkých oblastiach.

Súčasťou podujatia bola aj ochutnávka a ukážka prípravy zdravých foriem jedla. Účastníci mali možnosť ochutnať zdravé raňajky, dezert, ale aj časti obeda a večeru. Lektori servírovali sladké jedlá ako granola, ovsená kaša s ovocím, rôzne druhy orechov opečených v javorovom sirupe, sladké guličky pripravené z datlí a mandlí, ktoré boli sladené medom a javorovým sirupom. V prípade slaných jedál si pripravili zeleninový šalát, cícerovú a brokolicovú nátierku, domáci celozrnný chlieb, ale aj varianty celozrnného pečiva, ktoré sú bežne dostupné v obchodoch.

Toto podujatie bolo podporené z dotácie Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR Programy pre mládež 2014 – 2020, ktorú administruje IUVENTA – Slovenský inštitút mládeže.

Miriam Zoričáková

Expression, o.z.

 

 

Môže Vás zaujímať...

Oznámenia
X