Webinár pre učiteľov – online nástroje na výučbu

Čas, ktorý teraz žijeme, má trochu iný charakter ako niekedy. Musíme sa naučiť veľa vecí robiť  inak. To platí aj v školstve. Preto sme sa rozhodli ponúknuť učiteľom v praxi príklad toho, ako sa to dá.  V pondelok 30. marca 2020 sa konal webinár (seminár prebiehajúci naživo cez internet) pre učiteľov, ktorého lektor Martin Gbur prezentoval nástroje, ako na výučbu z obývačky, pracovne či detskej izby.

Celý webinár sa realizoval prostredníctvom programu Zoom, a teda online. Na úvod sme si vyjasnili pojmy, ako sú synchrónne a asynchrónne vzdelávanie, online vzdelávanie alebo vzdelávanie na diaľku. Neskôr lektor ukázal niekoľko nástrojov na skupinové hovory, ich funkcie a možnosti. Aktuálnosť situácie podchytil v radách, „ na  čo nezabúdať“, ktoré sa vyvinuli s novou situáciou. Na záver zhrnul dostupné staršie aj novovzniknuté portály, ktoré ponúkajú veľké množstvo inšpirácie, odborné články či praktické rady, ako takéto vzdelávanie zvládať.

Veríme, že tento webinár bol inšpiráciou pre všetkých 20 účastníkov a aj takto sa nám podarí spoločne zvládnuť momentálnu situáciu.

Toto podujatie bolo podporené z fondu Hodina deťom Nadácie pre deti Slovenska.

Môže Vás zaujímať...

Oznámenia
X