V Spišskej Belej sa bude hrať 4. liga

Od sezóny 2012/2013 hral MŠK Spišská Belá 5. ligu. Prvé dva roky sa v tejto súťaži aklimatizoval a v ďalších sezónach už patril k špičke. Tohto roku skončil MŠK  v tabuľke 5. ligy Podtatranskej druhý. Prezident klubu Štefan Bieľak uviedol, že takéto umiestnenie rozhodne potešilo. ,,Na začiatku sezóny sme si dali za cieľ dosiahnuť čo najlepší výsledok, ale postup do vyššej ligy sa výslovne nespomínal. Rovnako to bolo aj na začiatku jarnej časti ligy po príchode nových trénerov k mužstvu. Vedeli sme, že strata na prvé mužstvo bola zmazateľná, ale to by sme nemohli zbytočne stratiť body v niektorých domácich zápasoch, čo určite veľmi mrzelo. A rovnako sme vedeli, že ak skončíme na 2. mieste, tak za určitých okolností môžeme postúpiť do 4. ligy, čo sa nakoniec aj stalo. Postupne od zápasu k zápasu sa náš cieľ konkretizoval až na to minimálne 2. miesto, ” popísal Š. Bieľak.

Po tom, čo ŠK Harichovce odmietol účasť vo  vyššej súťaži, VsFZ ponúkol túto možnosť MŠK Spišská Belá. Na spoločnom stretnutí hráčov a vedenia klubu vzišlo rozhodnutie podať prihlášku do 4. ligy. ,,Hrať 4. ligu je výzva pre celý klub, nielen pre samotných hráčov. Bude si to vyžadovať zmeniť niektoré vnútorné veci v klube, posilniť samotný káder mužstva a získať aj potrebné financie na vyššie náklady spojené s vyššou súťažou. Naším cieľom je, aby to nebolo len vyskúšanie si vyššej ligy na jeden rok, ale dlhodobejšie pôsobenie v tejto súťaži,“ dodal Š. Bieľak.

Počas zimnej prestávky prišli do klubu tréneri V. Lajčák a J. Kšenzakovič. Hlavným cieľom trénerov bolo zistiť hráčsky potenciál mužstva. Zmeniť určitý futbalový stereotyp a herný prejav a sekundárne dosiahnuť čo najlepšie umiestnenie v konečnej tabuľke. Športový riaditeľ MŠK Vladimír Lajčák: ,,Myslím si, že hrať 4. ligu je dobré rozhodnutie. Spišská Belá má všetky podmienky na úspešné účinkovanie v tejto súťaži. Má výborné zázemie i solídne mužstvo. To urobilo za štyri mesiace veľký pokrok, no vyššia súťaž si bude žiadať viac. Tento základ, po doplnení dvomi či tromi vhodnými typmi môže byť v súťaži nie do počtu, ale naopak, môže priniesť kultivovanú hru prinášajúcu radosť hráčom i divákom. Zároveň bude potrebné  naďalej pracovať na organizácii hry i hernej disciplíne. Pozitívny posun musí nastať i vo zvýšení agresivity, aktivity i hernej sebadôvery, čo okrem radosti prinesie i víťazstvá.“

Môže Vás zaujímať...