hocico...
Aktuality
Počet zobrazení 465

V hlavnej úlohe – šliapacie autíčka

Ak hľadáte spôsob, ako zmysluplne využiť letné prázdninovo-dovolenkové dni, máme pre vás zaujímavý tip, za ktorým nemusíte cestovať ďaleko.

Pedal Planet je exkluzívna zbierka šliapacích autíčok, ktorá patrí k najväčším v Európe a momentálne ju môžete vidieť v Galérii TATRY, ktorá sa nachádza v Novej Polianke 6 vo Vysokých Tatrách. Tlačovú agentúru Slovenskej republiky o tom informoval Jozef Marinica z Galérie TATRY.
Zážitková galéria ponúka možnosť spoznať svet, v ktorom sa zastavil čas. Viac ako 110 vybraných exponátov z rozsiahlej zbierky je tematicky rozdelených do skupín. Pre priaznivcov Formuly 1 je na veľkoplošnej obrazovke k dispozícii dynamická digitálna fotogaléria Martina Trenklera, prvého oficiálneho fotografa seriálu F1 na Slovensku. ,,Nezabudli sme ani na tých skôr narodených. V retro sekcii mnohí z návštevníkov oprášia spomienky na dnes už legendárny šliapací Moskvič, ktorý ,,parkoval“ pred niekoľkými desiatkami rokov v nejednej slovenskej domácnosti,” upozornil Marinica.
V zážitkovej časti si prídu na svoje hlavne najmenší. Práve pre nich sú pripravené autíčka na fotenie, kolekcia vojenských a policajných autíčok, ba dokonca aj plne funkčný kolotoč, dvojmiestna raketa, motorky a pretekárske špeciály. Vzácne staré exponáty v nereštaurovanom nálezovom stave nájdu návštevníci v štýlovej garáži. Pre všetkých, ktorí radi vedia viac, sú k dispozícii interaktívne ,,Touch Pointy”. ,,Na dotykových tabletoch prinášajú dobové fotografie, podrobné informácie, historické reklamy aj zaujímavosti o jednotlivých exponátoch,” doplnil Marinica s tým, že na ,,planéte” šliapacích autíčok si oddýchne celá rodina, deti spoznajú svet, ktorý už dnes takmer nikde nenájdu. Dospelí si zase môžu zaspomínať na detstvo a v príjemnom prostredí načerpajú inšpiráciu. Expozícia je otvorená denne od 9. do 18. hodiny.

Zdroj: agentúrny servis TASR

Najčítanejšie články

Najnovšie články
Menu
Oznámenia
X