V domčeku vianočných želaní bolo vyše ako 600 želaní

… „Ježiško, moje prianie je hlavne to, aby boli všetci zdraví a šťastní a aby nebol na Vianoce nik sám.“… „Milý Ježiško a čarovný domček, prial by som si autíčko na diaľkové ovládanie.“ … „Milý Ježiško, najviac by som si priala, aby sme boli všetci zdraví a aby mal môj dedko opäť zdravú ruku, prosím!“ … „Lásku, vianočnú pohodu a zdravie pre všetkých blízkych.“ … aj takéto želania mali deti z nášho mesta, ktoré vhodili do krabičky vianočných želaní umiestnenej v Domčeku vianočných želaní.

Vyše 600 želaní vhodených do Domčeka Vianočných želaní

Rovnako ako minulý rok tak aj tento mesto postavilo na námestí Domček vianočných želaní, ktorý slávnostne otvoril ujo Mikuláš 6. decembra 2017. Už počas výstavby domčeka však deti prichádzali s napísanými listami pre Ježiška a otázkou, kedy už bude otvorený domček, aby si tam svoje prianie mohli vhodiť. Už v prvých hodinách od otvorenia domčeka sa to deťmi v ňom doslova hmýrilo. Do domčeka chodili detičky, či už samé alebo s doprovodom svojich starších súrodencov, či rodičov, ktorí podobne ako minulý rok boli týmto nápadom potešení. Pripravené čisté listy, na ktoré si deti mohli napísať svoje želania sa veľkou rýchlosťou míňali a bolo potrebné ich neustále dopĺňať. Množstvo detí však prišlo aj s vlastnými už napísanými listami so želaniami, ktoré boli veľmi unikátne a kreatívne. Želania z domčeka boli skutočne rôzne a často vyvolávali mnoho emócií.

Aké boli najčastejšie želania ?

Samozrejme, že najčastejším želaním boli mobily, tablety, notebooky, hoverboardy, no našlo sa aj mnoho skromnejších želaní, medzi ktoré patrili maľovanky, knihy, fixy, autíčka, bábiky (najmä bábiky Elzy a Anny). Avšak veľmi potešujúce boli aj želanie, kde si deti priali zdravie, či šťastie svojich blízkych. Rovnako úsmevne ale veľmi aktuálne bolo aj prianie jedného dievčatka: „….. prajem si sneh na Vianoce….“ (čo je prianie asi aj mnohých z nás).

Splnených 49 želaní (v celkovej hodnote 500 EUR).

A tesne pred Vianocami 22. a 23. decembra 2017 boli vianočné darčeky odovzdané ich 49 adresátom (presnejšie ich rodičom). Boli to stretnutia plné dojatia, radosti, objatí, silných emócií. Veď predsa aj o tomto sú Vianoce. A tak domček opätovne naplnil svoje poslanie a robil nečakanú radosť.

(autor: Nika Ivančáková)

Môže Vás zaujímať...

Oznámenia
X