Aktuality
Počet zobrazení 996

Úspešný súťažný víkend vo Varšave

Vo Varšave sa v dňoch 21.- 23. júna.2024 uskutočnilo 3. a 4.kolo 26. ročníka seriálu „ Stredoeurópsky Pohár 2024 „ v automobilových orientačných súťažiach. Tohto medzinárodného športového podujatia sa zúčastnili aj tri posádky Automotoklubu Spišská Belá – Peter Rusiňák – Peter Rusiňák ml., Kamil Maciejec*) – Ivan Sabaka a Igor Holub – Kateřina Veselá, ktoré boli mimoriadne úspešné a v konkurencii 16 posádok zo Slovenska, Poľska, Rumunska a Čiech sa nestratili.

Vo Varšave sa nám podarilo nadviazať na úspešný vstup do sezóny a počínali sme si opäť úspešne. Posádka št.č. 902 Peter Rusiňák – Peter Rusiňák ml. obsadila v absolútnom poradí 2.miesto a je naďalej priebežným lídrom seriálu “ Stredoeurópskeho pohára 2024 “ po dvoch dvojkolách, posádka št.č. 970 Kamil Maciejec *) – Ivan Sabaka obsadila 11.miesto v absolútnom poradí a posádka št.č. 966 Igor Holub – Kateřina Veselá obsadila 13.miesto v absolútnom poradí. V súťaži o nazručnejšieho vodiča zvíťazila posádka št.č. 966 Igor Holub – Kateřina.

Súťaž bola veľmi náročná, ale vydarila sa nám.

Z Varšavy sme sa vrátili strieborní v absolútnom poradí ( Rusiňák – Rusiňák ml. ) a zlatí v jazde zručnosti ( Holub – Veselá ) v konkurencii 16 posádok – opäť skvelý súťažný víkend.

Tešíme sa z úspešného výsledku a tiež zo vzornej reprezentácie Slovenska a aj Mesta Spišská Belá.

Zase sa potvrdilo, že “ Spolu sme jeden tím „.

__________________________________________________________________________________

*) – Kamil Maciejec nahradil v posádke št. č. 970 Zdena Lampera, ktorý nemohol odcestovať na súťaž z pracovných dôvodov

 

Text a fotodokumentácia: Peter Rusiňák, AMK Spišská Belá

Najnovšie články