Uskutočnil sa tretí ročník Sídliskových hier

Občianske združenie Trochu inak spolu s dobrovoľníkmi už po tretí-krát zorganizovalo úspešný projekt Sídliskové hry. Celodenný program určený predovšetkým pre obyvateľov sídliska na Mierovej ulici bol tento rok naplánovaný na 20. júla 2019.

Účastníci začali podujatie skrášľovaním sídliska výsadbou kvetov. Deti sa tešili z tvorivých dielní, maľovania na tvár, pletenia vrkočov, športových aj retrosúťaží. Organizátori pripravili výstavu fotografií, na ktorých priblížili historický obraz nášho mesta, módu uplynulých rokov, ale tiež hry, ktoré sa hrávala predošlá generácia. Niektoré hry si deti mohli aj vyskúšať, napríklad pohybovú hru skákanie gumy, skákanie škôlky, spoznávali céčka, točili hulahop kruhom. Počas prekážkovej dráhy sa skákalo vo vreci, hral sa susedský futbal a zaujímavá bola aj najpomalšia jazda na bicykli. Sídliskové hry boli už tradične zakončené večerným premietaním pod hviezdami.

Vyzdvihnúť treba aktívnu spoluúčasť rodičov na spoločne strávenom susedskom dni. Mamičky napiekli chutné koláče a oteckovia doniesli džúsy a sladkosti.

Cieľom komunitného podujatia je prostredníctvom rôznych športových, náučných, relaxačných a spoločenských aktivít sprostredkovať obyvateľom sídliska príležitosť lepšie sa spoznať a zabaviť sa. Pridanou hodnotou akcie pre zúčastnené deti je prítomnosť ich rodičov. Vďaka spolupráci a povzbudzovaniu sa utužujú rodinné vzťahy a priateľstvá. Organizátori sa dlhodobo príkladne venujú deťom aj v oblasti triedenia odpadov či minimalizovania ich vzniku.

Tretí ročník Sídliskových hier na Mierovej ulici podporila Nadácia VÚB.

Môže Vás zaujímať...