Úrad Prešovského samosprávneho kraja vyráža na rokovania do okresov

Verejnosť doteraz registrovala  výjazdové rokovania vlády v regiónoch Slovenska. Od februára 2019 prešovská župa zavádza podobnú aktivitu aj na regionálnej úrovni. Výjazdové rokovania predsedu Prešovského samosprávneho kraja (PSK) Milana Majerského v okresoch kraja odštartujú už zajtra – 13. februára 2019 –  v sídle susediaceho okresu s okresom Kežmarok – v Starej Ľubovni.

Výjazdové rokovania prešovského župana si kladú za cieľ viesť dialóg so starostami obcí a podnikateľmi jednotlivých okresov o ich potrebách, problémoch a pomoci, ktorú im môže PSK poskytnúť.

Na  výjazdových rokovaniach sa plánujú vždy zúčastniť poslanci PSK za konkrétny okres, na ktorého území sa výjazdové stretnutie bude konať, primátori, starostovia, zástupcovia verejnej správy, kľúčových spoločností a firiem, riaditelia organizácií v zriaďovateľskej pôsobnosti PSK a všetci významní aktéri rozvoja cestovného ruchu na miestnej úrovni. Na stretnutí sa chce zúčastňovať vedenie Úradu PSK vrátane vedúcich jednotlivých odborov.

V Starej Ľubovni sa 13. 2.2019 bude diskutovať, okrem iného, aj o Catching-up Regions pre dobiehajúce regióny, o sociálnej oblasti, rozvoji cykloturizmu – predstavia kostrovú sieť cyklistických trás v PSK, predstavia rovnako rôzne výzvy (výzva pre región), granty a operačné programy, do ktorých sa môžu zapojiť samosprávy i podnikateľský sektor.

Dôvodom, prečo PSK začína s výjazdovými rokovaniami na svojom teritóriu je fakt, že župa má záujem, aby bol Úrad PSK úradom pre ľudí, pre jeho obyvateľov, starostov, podnikateľov pôsobiacich v našom regióne, preto župu zaujíma, aké majú starosti. Predstavitelia PSK si chcú vypočuť ich názory, požiadavky, nápady, podnety na zlepšenie kvality života a majú záujem  spoločne hľadať tie najlepšie riešenia pre Prešovský kraj.

Ako nás informovala hovorkyňa PSK Daša Jeleňová, nateraz sa ešte nevie, kedy presne predstavitelia PSK prídu na rokovanie do okresu Kežmarok, ale takéto výjazdové rokovania v okresoch sa budú realizovať pravidelne každý mesiac. O príprave a priebehu kežmarského výjazdového rokovania PSK vás budeme informovať.

Zdroj fotografie: Facebook PSK

Môže Vás zaujímať...

Oznámenia
X