Tvorivý workshop – VRTOCH(R)Y

Budúci štvrtok Slovenská národná galéria, Kaštieľ Strážky, uzavrie sériu júlových workshopov. V priebehu prvého prázdninového mesiaca sa lektori SNG so zúčastnenými deťmi venovali Symbolom v umení, Potulkám parkom, Maliarovej palete a Čarovnému svetu ilustrácie. Minulotýždňové tvorivé dielne pozostávali z čítania rozprávky, ktorú potom deti podľa vlastnej fantázie stvárňovali formou grafiky.

Posledný z tvorivých workshopov nesie názov Vrtoch(r)y. Lektori SNG budú s deťmi napodobňovať pohyby stromov, padanie lístia, vietor, vodu či sochy v parku. Koncept tejto tvorivej dielne vychádza z obľúbenej spoločenskej hry Activity. Cieľom bude okrem iného vcítiť sa do nálad a ,,vrtochov” prírody, ktorú tak veľmi miloval maliar Ladislav Mednyánszky. Na záver pohybovo orientovaného hravého workshopu sa účastníci spoločne vydýchajú v parku, kde sa ešte budú venovať kresbe a maľbe.

Workshop sa uskutoční 30. júla 2020 o 10.30 hod. a je určený pre deti vo veku 5 – 12 rokov. Svoju účasť je potrebné vopred nahlásiť na e-mail: lektori.strazky@sng.sk, alebo na telefónnom čísle: 052/245 40 00. Vstupné je 1 euro.

Môže Vás zaujímať...