Tvorivý workshop – SVET OČAMI SOCHÁROV

Slovenská národná galéria, Kaštieľ Strážky, otvára v mesiaci august 2020 novú sériu workshopov pre deti. V priebehu druhého prázdninového mesiaca budú lektori SNG pokračovať v úspešnom projekte štvrtkových tvorivých dielní. Minulotýždňový workshop s názvom Vrtoch(r)y deti v parku veselo rozhýbal napodobňovaním vrtošivých prejavov prírody.

Prvý z augustových tvorivých workshopov nesie názov Svet očami sochárov. Lektori SNG budú s deťmi skúšať aké je to byť sochou… Prijmite pozvanie a príďte nadviazať na príbehy sochárov 20. storočia. Po oboznámení sa so sochami v anglickom parku Kaštieľa Strážky si zúčastnené deti následne zahrajú hru ,,sochy”. Podarí sa im ,,oživiť” sochy svojimi rukami a zistiť aké ukrývajú tajomstvá? Na záver workshopu si mladí umelci skúsia modelovanie na základe vlastných predkreslených diel.

Workshop sa uskutoční 06. augusta 2020 od 10.30 do 11.30 hod. a je určený pre deti vo veku 6 – 12 rokov. Svoju účasť je potrebné vopred nahlásiť na e-mail: lektori.strazky@sng.sk, alebo na telefónnom čísle: 052/245 40 00. Vstupné je 1 euro.

Môže Vás zaujímať...

Oznámenia
X