Aktuality
Počet zobrazení 963

SWAP #5

Presne v strede októbra sa vďaka spolupráci mesta a občianskeho združenia „Trochu inak“ konal už v poradí 5. SWAP. Ak ste túto akciu doteraz nezaregistrovali, myšlienkou „SWAPovania“ je výmena funkčného oblečenia či doplnkov. Zúčastnení môžu oblečenie priniesť, vymeniť, alebo si  len odniesť to, čo sa im páči. Je to teda možnosť, ako úplne zadarmo a hlavne EKOlogicky obmeniť svoj šatník. Oblečenie, ktoré po akcii ostane, ďalej putuje do sociálne slabších rodín mesta.

Tento rok sme tie najkrajšie kúsky po ukončení SWAPu presunuli aj na Jablkové hody, kde niektoré z nich našli svojich nových majiteľov. Zároveň sme akciu aj takýmto spôsobom spropagovali ďalej.

Za občianske združenie môžeme s radosťou povedať, že SWAPu sa zúčastňuje každým ďalším opakovaním čoraz viac ľudí, mnohí z obyvateľov prichádzajú pravidelne a na vešiakoch nájdete naozaj pekné, zachovalé a dokonca často i úplne nové kúsky oblečenia. S poslednou účasťou sme teda nadmieru spokojní a keďže viacerí z vás by prijali SWAP aj častejšie, veríme, že po zime sa nám spolu opäť podarí stretnúť a oživiť šatník.

Za občianske združenie „Trochu inak“ – Viktória Sisková

 

 

 

Najnovšie články