Súťaž s témou triedenia odpadu pre školákov

Spoločnosť ENVI-PAK, a. s. vyhlásila prostredníctvom svojej webovej stránky www.triedime.sk súťaž pre žiakov základných a stredných škôl, ktorá bude prebiehať v dňoch od 16.05.2017 do 01.06.2017 do 10.00 hod. Hrá sa o športovú výbavu na leto! Traja výhercovia budú vylosovaní už na Deň detí. Mená vylosovaných víťazov budú zverejnené na webovej stránke www.triedime.sk ešte v daný deň po 16.00 hod.

Pre školopovinné deti bol na uvedenej stránke vytvorený digitálny pracovný zošit (www.triedime.sk/digitalny-pracovny-zosit) s deviatimi eko-úlohami. Súťaž je zameraná na zdokonalenie sa v správnom triedení odpadov. Digitálny pracovný zošit je možné vypĺňať donekonečna, čím sa zvyšujú šance na výhru. Zúčastnený sa navyše postupným opakovaním stáva čoraz väčším odborníkom na triedenie odpadu. Pri hre nie je dôležité, či žiak na prvý raz získa plný počet bodov, ale to, že sa pri nej čo najviac naučí.

Po vyriešení úlohy dôjde vždy k jej vysvetleniu, čím súťaž nadobúda edukačný charakter. Napr. tanier je z porcelánu a do zeleného kontajnera preto nepatrí. Pokračovať v ďalšej úlohe je možné až po vyriešení predošlej. Za každú úlohu sa získava zelený bod. Niektoré úlohy sú skôr grafické, iné slovné, objaví sa aj tajnička. Až po vyriešení poslednej z úloh – teda ak sa hra dohrá až do konca – súťažiaci vyplní kontaktný formulár a dozvie sa svoje skóre.

Účelom súťaže je v rámci reklamnej a propagačnej kampane zvýšiť u širokej verejnosti povedomie o triedení odpadu, recyklácii a ochrane životného prostredia.

Triediť odpad s digitálnym pracovným zošitom je zábava! 

Môže Vás zaujímať...

Oznámenia
X