hocico...
Aktuality
Počet zobrazení 4

Spoľahlivo bezpečnejší priechod pre chodcov na Zimnej ulici

Samospráva mesta považuje bezpečnosť svojich obyvateľov a návštevníkov za jednu z hlavných priorít. Vďaka dotácii vo výške 11 000 eur z rozpočtu Ministerstva vnútra SR mesto koncom minulého roka realizovalo rekonštrukciu priechodu pre chodcov s využitím inštalácie tzv. technológie bezpečného – inteligentného priechodu pre chodcov s detekciou prítomnosti chodca na Zimnej ulici. Zlepšenie dopravno-bezpečnostnej situácie pri križovaní cyklotrasy s frekventovanou cestou I. triedy č. 66 je postavené na myšlienke ,,vidieť a byť videný“, čo je základným predpokladom a podmienkou bezpečného priechodu pre chodcov.

Priechod pre chodcov je po rekonštrukcii osvetlený, plocha vodorovného značenia je opticky zvýraznená aktívnymi dopravnými gombíkmi a aktívnymi dopravnými značkami IP6 s prerušovaným doplnkovým signálom. Práce boli začaté po podpise zmluvy 22. novembra 2019 a ukončené a odovzdané dňa 2. decembra 2019.

Realizáciou projektu sa nám podarilo naplniť cieľ, a to zlepšiť dopravno-bezpečnostnú situáciu s dôrazom na ochranu nemotorových účastníkov cestnej premávky. Vzhľadom na účinnosť projektu a pozitívne reakcie obyvateľov mesto aj v roku 2020 podá žiadosť o poskytnutie dotácie na realizáciu nasvietenia ďalších priechodov.

Projekt finančne podporený Ministerstvom vnútra Slovenskej republiky

Najčítanejšie články

Najnovšie články
Menu
Oznámenia
X