Spišská Belá v sobotu ožila kultúrou Hysteri festu

Na piatom ročníku multižánrového festivalu Hysteri fest v Spišskej Belej vystúpili dňa 16.09.2017 na dvoch pódiách domáce (8) aj zahraničné kapely (4). Atmosféra dala zadosť podnázvu festivalu „Fest Fajný Fest“! Na svoje – v podobe rôznych hudobných žánrov – si prišlo približne 150 návštevníkov všetkých vekových kategórií.

Areál bývalej kolkárne v Spišskej Belej privítal prvých návštevníkov už pred 15.00 hod. Postupne vystúpilo spolu 12 kapiel z regiónu, ale aj spoza hraníc našej krajiny.

Headleader festivalu, medzinárodný rusko-maďarský hudobný projekt GONSOFUS, sa objavil v Spišskej Belej už opakovane. „Transcontinental groove“ je pozitívny, povznášajúci a kreatívny mix hudobných a kultúrnych pozadí, ktoré len dvaja členovia kapely spájajú. Vytvorili prekvapivú show a naplnili priestor jedinečným zvukom.

O dobrú zábavu sa postarala poľská “ska” kapela SKACOWANI, ktorá roztancovala azda všetkých návštevníkov festivalu. Na pódiu sa naraz predstavilo až desať hudobníkov.

Najväčším hudobným objavom festivalu boli švajčiarski psychedelickí rockeri DIRTY SOUND MAGNET. Títo traja hudobníci upútali veľkú pozornosť zúčastnených. Zaujímavosťou je, že ich vystúpenie v Spišskej Belej bolo jednou zo zastávok spomedzi 29-tich miest v deviatich krajinách v rámci ich hudobného turné. Popri viacerých európskych metropolách (Londýn, Ženeva, Viedeň, Budapešť a ďalšie) potešia aj milovníkov hudby napr. v Banskej Bystrici či Košiciach.

Prioritne hudobná akcia mala navyše aj charitatívny podtón, pretože počas podujatia návštevníci prispievali dobrovoľnou finančnou čiastkou na podporu ťažko chorého syna bývalého hudobníka zo Spišskej Belej. Spoločne sa podarilo vyzbierať 280 eur, ktoré organizátori festivalu odovzdajú rodičom dieťaťa.

Počas festivalu prebiehal aj predaj tričiek a rôznych predmetov z dielne Občianskeho združenia Cesta za domovom na podporu ich environmentálnych aktivít. Cieľom tohto občianskeho združenia je hlavne osveta ľudí ohľadne ochrany zvierat, najmä psov a mačiek.

Účastníci festivalu sa pobavili aj počas tomboly a rôznych sprievodných súťaží.

Táto nezisková dobrovoľnícka akcia bola podporená finančnou čiastkou z participatívneho rozpočtu Mesta Spišská Belá, ako jeden z deviatich predložených projektov. Festival Hysteri fest je v poradí piatym úspešne zrealizovaným projektom, ktorý bol podporený sumou z už spomenutého participatívneho rozpočtu mesta.

Môže Vás zaujímať...

Oznámenia
X