Aktuality
Počet zobrazení 1K

Snežný Oscar 2024

Snežný Oscar je medzinárodný detský súťažný festival, konaný v Ľubovnianskych kúpeľoch, ktorého hlavnou úlohou je vytvorenie vzájomných medzinárodných  kontaktov na základe tvorivosti a talentu detí z rôznych krajín, s cieľom rozšíriť a podporiť umelecký potenciál mládeže a detí  s ohľadom na zachovanie a rozvoj národných kultúr.

Súťaž prebieha v jednotlivých kategóriách: v inštrumentálnych žánroch, v speve, v choreografiách rôzneho typu. Tento rok sa konal už 12. ročník festivalu  v dňoch 5. a 6. januára 2024, v ktorom si zasúťažil aj náš žiak, Bohumil Bohunický, v kategórii Inštrumentálna hra detí od 10 do 25 rokov. Súťaže sa zúčastnilo160 detí  z piatich krajín: Litvy, Ukrajiny, Lotyšska, Estónska a SR.

Podujatie uzatvoril veľkolepý Galakoncert dňa 6. 1. 2024, kde na slávnostnom ceremoniáli si prevzal náš klavirista, Bohuško, zlatého Oscara za druhé miesto v kategórii Inštrumentálna hra. Podľa jeho slov vôbec toto ocenenie v silnej konkurencii nečakal, a preto mal veľkú radosť z ocenenia poroty, čo ho určite povzbudí  v ďalšom jeho umeleckom smerovaní v hre na klavíri a už teraz je presvedčený, že aj na budúci rok sa tejto prehliadky zúčastní a pokúsi sa dosiahnuť prinajmenšom také méty  ako tento rok.

My mu v jeho snažení držíme palce a samozrejme,  srdečne gratulujeme k hodnotnému oceneniu a ďakujeme za úspešnú reprezentáciu školy.

Autor článku: M. Nestorovičová

Najnovšie články
Oznámenia
X