SMS-ky, MMS-ky či pohľadnice?

Žijeme v neuveriteľne rýchlej ére, ktorej zmeny si pomaly nestíhame uvedomovať ani v plynutí vlastných životov. To, čo bolo bežné, keď sme mali 18-20, už zapadlo prachom, keď máme o dvadsať viac. Platí to aj o spoločenskej norme posielať pohľadnicu k narodeninám, meninám, životnému jubileu, ukončeniu štúdia, sobášu, Vianociam, Veľkej noci či z dovolenky. Pozoruhodný obrázok, k tomu vlastnou rukou napísaný text, možno aj datovanie, zaujímavá známka… To boli a sú pohľadnice! Neraz tie výnimočné skončili ako vzácne artefakty, ktoré si chránime ako oko v hlave… Z času na čas ich vytiahneme a listujeme v spomienkach…

S touto motiváciou sme obracali listy aj v archívnom mestskom fotoalbume a ponúkame vám pohľadnice Spišskej Belej zo začiatku 70-tych rokov 20. storočia v podobe, ako ich zachoval kronikár.

Nuž a na inšpiráciu si môžete pozrieť (zatiaľ virtuálne) aj súčasné pohľadnice nášho mesta, jeho dominánt či prírodných krás okolia. Zakúpiť si ich môžete v Regionálnom turistickom a informačnom centre (RTIC) v Spišskej Belej. RTIC sídli na Petzvalovej ulici č. 17 (z opačnej strany ako je vchod do mestského úradu) a otvorené je každý pracovný deň od 8.00 do -16.00 hod.

Môže Vás zaujímať...

Oznámenia
X