Aktuality
Počet zobrazení 1K

Škatuľka vianočných želaní 2023

Deti si každoročne v predvianočnom období s láskou a nedočkavosťou sadnú k papieru, aby napísali svoje tajné priania a list pre Ježiška. S perom, ceruzkami a farbami na papieri oživujú svoje túžby, snívajúc o zázrakoch a rôznych vianočných darčekoch. Ich listy sú plné nevinných želaní – od hračiek, školských potrieb, spoločenských hier až po šťastie a zdravie pre svojich blízkych.

Mesto Spišská Belá tradične pripravilo všetkými obľúbenú „Škatuľku vianočných želaní“. Tá bola umiestnená pod vianočných stromčekom na námestí pred Mestským úradom, kde ju umiestnil 6. decembra 2023 svätý Mikuláš.

Plnenie želaní pre deti na Vianoce je zábavný a láskavý proces. Čítate aké sú ich priania a snažíte sa ich realizovať.  Čítanie a triedenie listov bolo časovo náročné, ale nakoniec sa však podarilo vybrať z pomedzi všetkých tie najkrajšie a najúprimnejšie. Tento rok sa podarilo mestu splniť vianočné želania až 50-tim deťom. Najčastejšie si deti žiadali stavebnice značky LEGO. Táto kreatívna hračka je obľúbená nielen u detí, ale aj u dospelých, pretože ponúka nekonečné možnosti konštrukcie a zábavy.

V stredu 20. decembra 2023 sa v popoludňajších hodinách uskutočnilo samotné rozdávanie darčekov, ktoré si deti vo svojich listoch vysnívali. Radostné pohľady detí keď sme im odovzdávali darčeky, oživili celú atmosféru okolo nás. Ich radosť neprichádzala len zo samotných darčekov, ale aj z pocitu, že im niekto venoval čas a pozornosť pri výbere. Radostné výrazy detí pri prijímaní darčekov sú tou pravou súčasťou vianočnej mágie.

Zástupcov mesta sa dotkol príbeh malého chlapčeka, ktorému boli v obchodnom reťazci v Spišskej Belej odcudzené sánky. Od chlapčeka a jeho rodičov sa nám dostalo obrovskej vďaky za to, že sme jeho želanie zo škatuľky vianočných želaní splnili. Mesto potešil aj krásny pozdrav z CDR Spišská Belá a s radosťou sa splnili aj ich vianočné želania.

Prianie sme splnili aj chlapcovi, ktorý z vlastnej iniciatívy vyčistil posprejované nové ihrisko na ulici Družstevná. Za jeho milý čin sme mu poďakovali pri odovzdávaní vianočného darčeka, o ktorý si napísal v našej škatuľke.

Hoci nebolo možné vyhovieť všetkým želaniam, neznamená to, že práve to vaše nemôže byť splnené v Škatuľke vianočných želaní 2024.

Táto úžasná akcia ukázala, že ľudia dokážu nielen vytvárať zázraky, ale ich aj prinášať do životov tých, ktorí to potrebujú.

Najnovšie články
Oznámenia
X