SHMÚ vydalo výstrahu najvyššieho stupňa: prichádza víchrica !

Mimoriadne silný vietor v nedeľu 29. októbra zasiahne celé územie Slovenska. Informuje o tom Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ), ktorý v tejto súvislosti vydal aj výstrahy najvyššieho, 3. stupňa.

V okresoch Bratislava, Malacky, Pezinok, Senec a Dunajská Streda by mala rýchlosť vetra dosiahnuť 105 až 115 kilometrov za hodinu. Podľa Beaufaurtovej stupnice ide v takomto prípade o víchricu. Výstraha 3. stupňa SHMÚ platí pre uvedené okresy v nedeľu od 09.00 do 16.00 h. Prechádzky v prírode tak asi odložte na inokedy.

Najvyššiu rýchlosť, miestami v nárazoch 160 až 180 kilometrov za hodinu, by mal podľa meteorológov vietor dosiahnuť na horách v okresoch Liptovský Mikuláš, Poprad, Brezno a Tvrdošín. Aj v tomto prípade vydal SHMÚ najvyššiu možnú výstrahu, s platnosťou od 09.00 do 18.00 h.

Silný vietor zafúka aj v ďalších krajoch Slovenska. Pre územie Trenčianskeho, Žilinského, Trnavského, Nitrianskeho kraja a okresy Košice – okolie a Rožňava platí výstraha 2. stupňa od 09.00 do 18.00 h. Vietor by tam mal dosiahnuť rýchlosť 85 až 105 km/h.

Tak buďte opatrní !

Môže Vás zaujímať...

Oznámenia
X