Aktuality
Počet zobrazení 1K

Sčítanie obyvateľov spustené!

Počnúc dnešným dňom majú všetci obyvatelia možnosť sčítať sa v rámci celoslovenského (i celosvetového) sčítania obyvateľov – prvý krát elektronicky, v pohodlí vlastného domova a vo vybranom čase a s využitím už existujúcich údajov.

Je to ozaj jednoduché – stačí na stránkach www.scitanie.sk kliknúť na červené tlačítko „Sčítať sa“ a následne vás prehľadný formulár prevedie jednoduchými otázkami, nemalo by to trvať viac než 10-15 minút. Prihlasujeme sa buď pomocou rodného čísla, alebo elektronického občianskeho preukazu (kto ho má aktivovaný) a na všetky otázky sa dá odpovedať bez potreby ďalšieho dohľadávania informácií, teda „z hlavy“.

Každý sčítava sám seba, rodičia sčítavajú svojich potomkov a seniorom resp. ľuďom bez potrebného technického vybavenia či zručností môžu pomôcť so sčítaním ich príbuzní alebo známi. Tí, ktorí sa nesčítajú sami elektronicky, budú môcť využiť asistované sčítanie, ale až od 1. apríla 2021.

Termín je do 31. 3. 2021 – už v priebehu dnešného dopoludnia pribudla prvá stovka sčítaných obyvateľov nášho mesta, takže to ide ozaj jednoducho a rýchlo! Rekordéri – teda domácnosti so 100 % sčítanými obyvateľmi, bývajú na uliciach Kaltsteinova, Kpt. J. Nálepku, L. Medňanského, SNP, Weberova a Záhradná.

 


 

Aktualizácia 16. 2. 2021:

  • za prvý deň od spustenia sa samosčítalo už viac ako 1000 obyvateľov nášho mesta (15 %),
  • rekordéri – domácnosti so 100 % sčítanými obyvateľmi, sú na uliciach: 1.mája, Agátová, Družstevná, Gen. Ludvíka Svobodu, Greisigerova, Hviezdoslavova, Kaltsteinova, Kpt. Jána Nálepku, Krátka, Letná, Lipová, Moskovská, Nová, Petzvalova, Popradská, Slnečná, Športová, Tatranská, Továrenská, Weberova, Záhradná a Zimná, no najviac ich je na uliciach Ladislava Medňanského, SNP a Kúpeľnej!
  • Sčítajte sa čím skôr, je to ozaj jednoduché a rýchle!

 

Ďalšie aktualizácie:

  • 17. 2. 2021: sčítaná je už viac ako pätina (21 %) obyvateľov mesta Spišská Belá!
  • 18. 2. 2021: sčítaná je už viac ako štvrtina (27 %) obyvateľov mesta Spišská Belá!
  • 1. 3. 2021: za 2 týždne od spustenia je sčítaná už viac ako polovica (52 %) obyvateľov mesta Spišská Belá – pridajte sa aj Vy, je to jednoduché!
Najnovšie články