Aktuality
Počet zobrazení 3K

Registrácia na skríningové testovanie v Spišskej Belej

Od soboty 23. 1. do nedele 24. 1. 2021 v čase od 8:00 do 20:00 (s prestávkami od 12:00 do 12:30 a od 17:00 do 17:30) budú v meste Spišská Belá fungovať 3 dočasné odberové miesta na skríningové testovanie, zriadené s pomocou spoločnosti S A N A s.r.o.:

  • existujúce MOM pri MsÚ, Petzvalova 18 (modrý kontajner),
  • nové OM na parkovisku pri supermarkete COOP Jednota, Ul. SNP č. 1 (modrý dvoj-kontajner),
  • nové OM na parkovisku pri futbalovom štadióne, Športová č. 2563/8 (modrý dvoj-kontajner).

Všetky 3 OM sú určené primárne PRE OBYVATEĽOV s trvalým alebo prechodným pobytom na území mesta, v prípadne nevyhnutnej potreby však môžu byť otestovaní aj záujemcovia zo zvyšku sveta. Na upresnenie času testovania a potenciálne skrátenie doby čakania slúži REGISTRAČNÝ SYSTÉM, ktorý nájdete na tomto linku:

Testovanie covid-19

  • vyberte si OM najbližšie k svojmu trvalému bydlisku, resp. miestu, kde sa zdržiavate,
  • vyberte si deň, kedy sa chcete otestovať (sobota alebo nedeľa),
  • zvoľte konkrétny čas,
  • vyplňte kontaktné údaje v spodnej časti stránky.

V registračnom systéme sa zobrazujú len voľné časové intervaly, neznamená to však, že šikovní zdravotníci nemôžu stihnúť otestovať aj viac záujemcov. Situácia na odberových miestach sa môže priebežne a rapídne meniť, postup testovania závisí od mnohých faktorov, preto nedokážeme garantovať, že budete otestovaní presne v zvolenom čase – nejde o rezervačný, ale registračný systém na zjednodušenie a plynulejší priebeh testovania, aby sa nevytvárali dlhé rady v chladnom počasí.

Preto odporúčame na OM prísť o pár minút skôr, než máte termín testovania, postavte sa NA KONIEC radu záujemcov o testovanie a POČKAJTE na svoj termín. Registrácia NEZARUČUJE otestovanie presne vo zvolenom časovom intervale, ale indikuje, kedy je vhodné prísť na odberné miesto. Otestovaní budú všetci – aj nezaregistrovaní, prednosť majú najmä zdravotne či inak znevýhodnení obyvatelia, juniori a seniori (ak sa prídu testovať). Prosíme nepredbiehajte sa!

V sobotu a v nedeľu bude testovanie prebiehať od 8:00 do 20:00 s dvoma prestávkami v čase 12:00-12:30 a 17:00-17:30. Za jeden deň bude kapacita testovania minimálne 440 osôb (viac, než umožňuje registrácia). Ak poznáte niekoho, kto sa nemôže alebo nevie zaregistrovať sám, prosíme, pomôžte mu alebo to oznámte na MsÚ.

Postup registrácie a PRAVIDLÁ skríningového testovania

Zoznam dočasných odberových miest – Spišská Belá

 

Tags: korona, testovanie
Najnovšie články