Putovná exteriérová výstava PRÍBEHY 20. STOROČIA

V kontexte výročia Nežnej revolúcie, ktorá sa nesie v znamení slobody a demokracie, je dobré si pripomenúť aj iné politické režimy. Aby sa nezabudlo na to, čo bolo, a tiež, aby sa súčasné možnosti nevnímali ako samozrejmosť.

Nezisková mimovládna organizácia Post Bellum SK od roku 2008 vyhľadáva a nahráva spomienky pamätníkov kľúčových momentov 20. storočia. Dokumentuje historické príbehy, na ktoré sa zabudlo alebo sa zabudnúť malo. Rozpráva ich ďalej, zapája žiakov a študentov. Zároveň oceňuje hrdinov z radov obyčajných ľudí a spolupracuje so zahraničím.

Putovná exteriérová výstava Príbehy 20. storočia z dielne neziskovej organizácie Post Bellum SK, ktorá bude do konca novembra 2019 nainštalovaná v centre mesta Kežmarok, predstavuje na veľkoformátových paneloch príbehy ľudí, ktorí zažili totalitu na vlastnej koži. Expozícia už navštívila Bratislavu, Trenčín, Martin, Žilinu, Sobrance, Michalovce.

Konkrétne ľudské osudy sú tou najlepšou cestou k poznaniu vlastnej minulosti. Každý príbeh pamätníka rozpráva o dilemách, ktorým museli naši predkovia čeliť a stavia nás pred otázku, ako by sme sa v podobných situáciách zachovali my…

Môže Vás zaujímať...

Oznámenia
X