hocico...
Aktuality
Počet zobrazení 45

Prvá dáma Vysokých Tatier je späť a vo výbornej forme !

Naj­starší tatranský hotel so 123-roč­nou his­tó­riou znovu ožil. V piatok 27. januára 2017 bol slávnostne otvorený Hotel Lomnica v Tatranskej Lomnici, aj keď svoju opätovnú prevádzku spustil už koncom minulého roka. „Prvá dáma Tatier sa vracia plná síl a novej energie, pripravená splniť aj tie najvyššie očakávania. Po viac ako 20 ročnej prestávke v novom šate, ktorý však vzdáva hold tradícii rovnako ako najmodernejším trendom, sa vracia na scénu“, uviedla riaditeľka hotela Zuzana Kovaľová.

Hotel Lomnica postavili v roku 1893 podľa návrhu významného architekta Gedeona Majunkeho zo Spišskej Soboty a do prevádzky uviedli o rok neskôr. Koncom 19. storočia patrila budova medzi najväčšie hrazdené stavby Rakúsko-Uhorska. „Dnes je vzhľad hotela fúziou toho najlepšieho z minulosti aj súčasnosti,“ uviedla riaditeľka hotela.

Hotel Lomnica má ambíciu vrátiť do priestorov ducha dávno zabudnutej romantiky. Zároveň však chce do tatranskej Lomnice priniesť čerstvý závan kultúry a spoločenského života. „Vianočné trhy, koncerty, výstavy v našej hotelovej galérii by sa mohli stať súčasťou kultúrneho života regiónu a my dúfame, že prinesú radosť nielen našim hosťom, ale aj domácim a stanú sa autentickými akciami s lokálnym čarom“, konštatovala riaditeľka hotela.

Hotel Lomnica bol od nepamäti centrom kultúrneho života. Jeho unikátnosť preto aj dnes podčiarkujú nielen originály cca 400 obrazov v jeho priestoroch, ale aj vlastná galéria, ktorej súčasťou sú aj zaujímavé obrazy Ladislava Mednaynszkeho. Vstup do galérie je bezplatný a je k dispozícii aj pre neubytovaných hostí. Podľa slov zástupcu investora „toto nie je hotel, to je galéria, v ktorej sa dá prenocovať“.

Príbeh hotela pokračuje ….. a vedeli ste, že napr. tvár fasády novej, modernej prístavby hotela pripomína štylizované tatranské štíty a popraskané kamene, v ktorých sa objavujú kmene stromov ?

Investori tohto úspešného projektu však už pripravujú ďalší projekt v oblasti cestovného ruchu. V katastri mesta Spišská Belá pripravujú výstavbu agroturistiky a agrofarmy pod názvom „Zemianky dvor Šarpanec“. Veríme, že jeho realizácia bude rovnako úspešná ako v prípade Hotela Lomnica.

 

Najčítanejšie články

Najnovšie články
Menu
Oznámenia
X