Prúdnička Cyrila Kováčika, 14. 09. 2019

V sobotu 14. septembra 2019  sa pred Mestským úradom v Spišskej Belej uskutočnil 21. ročník hasičskej pohárovej súťaže detí „Prúdnička Cyrila Kováčika“, ktorú zorganizoval Dobrovoľný hasičský zbor Spišská Belá, ÚZO DPO Kežmarok a Mesto Spišská Belá. Súťažilo sa v dvoch kategóriách – chlapci a dievčatá od 8 do 15 rokov, pričom súťažiaci plnili tieto disciplíny – štafeta 5×30 m a útok CTIF. Krásne slnečné počasie tohto roku prilákalo 15 družstiev, z toho šesť dievčenských a deväť chlapčenských. Spájanie hadíc, podliezanie prekážok, prebiehanie cieľom s napojenou prúdnicou, to všetko prebiehalo za prísneho dohľadu rozhodcov, ktorí na záver poďakovali všetkým zúčastneným a spolu s viceprimátorkou, pani Martou Britaňákovou odovzdali víťazom ceny.

V kategórii chlapcov víťazný pohár a finančnú odmenu získali tieto družstvá: 1. miesto – Spišská Stará Ves I., 2. miesto – Ľubica a 3. miesto – Slovenská Ves I.

V kategórii dievčat víťazný pohár a finančnú odmenu získali tieto družstvá: 1. miesto – Ľubica, 2. miesto – Tvarožná a 3. miesto – Spišská Stará Ves II.

Veríme, že títo mladí ľudia ostanú aj naďalej oddaní hasičstvu. Aj keď je práca hasičov veľmi náročná, chuť, vôľa a možnosť pomáhať iným je jej milou a zároveň najdôležitejšou podstatou.

 

Môže Vás zaujímať...