AktualityAktuality mladí v meste
Počet zobrazení 1K

Projekt komunitnej eko záhrady pod Face Clubom je úspešne ukončený

Vďaka pomoci z grantovej výzvy Zelené oázy nadácie Ekopolis a spoločnosti Slovnaft a.s. sa nám podarilo zrenovovať a zveľadiť záhradu pod Face Clubom.

Práce na záhrade prebiehali počas celého leta. Podarilo sa nám obnoviť oporný múr, obložiť ho kameňmi a vyšpárovať. Vysadili sme niekoľko druhov bobuľových drevín a jahody, ktoré nám už počas leta priniesli svoju prvú úrodu. Zo starého dreva sme postavili vyvýšené záhony, ktoré sme naplnili a vysadili do nich bylinky, trvalky či iné jednoročné rastliny. V spolupráci s mestom Spišská Belá sme naviezli novú zeminu, vyrovnali terén a vysiali novú trávu. Plot za altánkom sme vylepšili vysadením ťahavých brečtanov. Kúpili sme záhradný kompostér, aby sme mali miesto pre pokosenú trávu či odumreté rastliny. Do starostlivosti o záhradu a jej rastliny sme zapojili aj deti. V rámci letného tábora sme pre obyvateľov záhrady vyrobili hmyzí hotel a napájadlá pre vtáčiky potrebné v čase horúcich letných dní.

V rámci možností na záhrade prebehlo aj niekoľko aktivít. Veríme, že od ďalšieho roku, po tom ako narastie poriadna tráva bude mať naša záhrada plné využitie pre širokú komunitu.

To ako záhrada vyzerala predtým a ako vyzerá teraz si môžete pozrieť na nasledujúcich fotkách. Na obnove záhrady sa podieľalo takmer 20 dobrovoľníkov, ktorí jej venovali nielen svoj voľný čas a energiu, ale hlavne kúsok svojho srdca. Taktiež nabrali nové zručnosti v rôznych oblastiach – v špárovaní, obkladaní kameňom, výrobe záhonov a pod. Všetkým zapojeným dobrovoľníkom aj zamestnancom mesta zo srdca ďakujeme, odviedli ste obrovský kus dobrej práce, veď posúďte sami.

Tento projekt sa uskutočnil vďaka finančnej podpore Nadácie Ekopolis a spoločnosti Slovnaft a.s. v rámci programu Zelené oázy.

Tags: dobrovoľníctvo, Ekopolis, Zelené oázy
Najnovšie články