Preteky v horskom behu PLESNIVEC SkyRun

Vysokohorská chata Plesnivec v spolupráci s mestom Spišská Belá a NorwayShop organizuje nové športové podujatie – preteky v horskom behu s názvom Plesnivec SkyRun, ktoré sa uskutočnia 19. septembra 2020. Ich jedinečnosť spočíva najmä v prostredí, ktorým vedie trať bežeckých pretekov. Pôjde o jediný organizovaný horský beh v Belianskych Tatrách.

Účastníci pretekov prekonajú náročný nerovný terén s rozličnými typmi povrchov a prírodnými prekážkami v okruhu dlhom 26 km po sprístupnených turistických chodníkoch. Štart je naplánovaný pri Hoteli Magura odkiaľ trasa behu bude ďalej pokračovať do kopca Monkovou dolinou. Trať kulminuje vo Vyšnom Kopskom sedle s nádherným výhľadom. Po zostupe okolo Bieleho plesa, chaty Plesnivec a Šumivého prameňa, pretekári dobehnú do Tatranskej Kotliny. K cieľu – opäť k Hotelu Magura – sa súťažiaci z Tatranskej Kotliny dostanú behom po cyklochodníku, ktorý je z väčšej časti spevnený štrkodrvou. Kumulované prevýšenie horského behu Plesnivec SkyRun predstavuje 1 300 metrov.

Registrácia prebieha od 07.07. do 09.09.2020 na webovom sídle športovej udalosti www.plesnivecskyrun.sk, kde sú k dispozícii aj ďalšie dôležité informácie vrátane propozícií pretekov. Odporúčame sledovať aj FB profil podujatia. Plesnivec SkyRun je určený pre milovníkov horského behu. S registráciou neváhajte, pretože počet pretekárov je limitovaný.

Môže Vás zaujímať...

Oznámenia
X