hocico...
Aktuality
Počet zobrazení 608

Preteky v horskom behu PLESNIVEC SkyRun, 2. ročník

Ján Matava ml. z OZ Tarahumar v spolupráci s mestom Spišská Belá a NorwayShop organizuje po minuloročnom úspešnom prvom ročníku, aj túto jeseň športové podujatie – preteky v horskom behu s názvom Plesnivec SkyRun, ktoré sa uskutočnia 18. septembra 2021. Ich jedinečnosť spočíva najmä v prostredí Belianskych Tatier, ktorým vedie trať bežeckých pretekov.

Účastníci pretekov prekonajú náročný nerovný terén s rozličnými typmi povrchov a prírodnými prekážkami v okruhu dlhom 26 km po sprístupnených turistických chodníkoch. Štartovať sa bude pri Hoteli Magura odkiaľ trasa behu bude ďalej pokračovať do kopca Monkovou dolinou. Trať kulminuje vo Vyšnom Kopskom sedle s nádherným výhľadom. Po zostupe okolo Bieleho plesa, chaty Plesnivec a Šumivého prameňa, pretekári dobehnú do Tatranskej Kotliny. K cieľu – opäť k Hotelu Magura – sa súťažiaci z Tatranskej Kotliny dostanú behom po cyklochodníku, ktorý je z väčšej časti spevnený štrkodrvou. Kumulované prevýšenie horského behu Plesnivec SkyRun predstavuje 1 300 metrov.

Ďalšie dôležité informácie, vrátane propozícií pretekov sú dostupné na webovom sídle športovej udalosti www.plesnivecskyrun.sk. Odporúčame sledovať aj FB profil podujatia. Plesnivec SkyRun je určený pre milovníkov horského behu. Neváhajte a príďte športovcov podporiť.

Najčítanejšie články

Najnovšie články