Predvianočný Beliansky bazár oblečenia a doplnkov

Už po druhý krát občianske združenie Trochu inak v našom meste organizovalo SWAP alebo Beliansky bazár oblečenia a doplnkov, ktorému patrilo sobotné popoludnie 14. decembra 2019 vo veľkej zasadačke mestského úradu. Tento raz sa niesol v príjemnej vianočnej atmosfére. Popri vymieňaní a darovaní oblečenia sme nezabudli ani na sprievodný program, v ktorom si deti mohli vytvoriť ozdoby či pohľadnicu pre svojich blízkych z recyklovaných materiálov.

Dospeláci sa dozvedeli viac o ekologických mydlách a obrúskoch zo včelieho vosku,
používaním ktorých sa v domácnosti redukujú plasty a potraviny v nich vydržia dlhšie
čerstvé. Taktiež si mohli takýto obrúsok aj vytvoriť.
Na druhý deň sme sa presunuli na námestie a ako súčasť Belianskych Vianoc sme na vianočných trhoch pokračovali vo  vymieňaní a darovaní ďalej.
V poradí druhý SWAP hodnotíme ako úspešný. Prišlo a zapojilo sa viac ľudí, vymenilo a darovalo sa viac oblečenia ako v predošlom bazáre. Oblečenie, ktoré na SWAPE nenašlo svojho majiteľa, poputuje do sociálne slabších rodín.

Aj takýmto spôsobom môžeme zamedziť tvorbe textilného odpadu. Chceme v tejto akcii určite pokračovať aj v budúcom roku a šíriť myšlienku: „Čo už my nevyužívame, môže urobiť radosť a poslúžiť inému.“

O. z. Trochu inak

Môže Vás zaujímať...

Oznámenia
X