hocico...
Aktuality
Počet zobrazení 16

Poteš svojho seniora

Neformálna skupinka Hernička a Občianske združenia Trochu inak v spolupráci s mestom Spišská Belá pozývajú záujemcov zapojiť sa do výzvy

POTEŠ SVOJHO SENIORA.

Situácia, v ktorej sme sa v rámci koronakrízy ocitli, sa dotýka vo väčšej či menšej miere každého z nás. Sú medzi nami však aj takí, ktorí sa kvôli ochrane vlastného života musia strániť vonkajšieho sveta skoro úplne. Určite to pre nich nie je ľahké.

Práve preto sa zrodila výzva POTEŠ SVOJHO SENIORA. Témou mesiaca máj je JAR V PLNOM ROZPUKU.

Chceli by ste poslať niečo milé pre Aničku, Vilka, Marienku či Jožka, ktorí trávia svoje dni v zariadení opatrovateľskej služby či doma v izolácii? Vyberte si vášho seniora a spríjemnite mu tento neľahký čas! Prípadne zapojte do výzvy aj vaše detičky a vytvorte pre neho/pre ňu niečo, čím ho potešíte.

Môže to byť napríklad:
– pohľadnica s prianím
– hádanka
– básnička
– milý list pre potešenie
– náramok
– fotorámček
– drobnosť pre potešenie
– obálka, napr. z novinového papiera, vymaľovaná detskou rúčkou za pomoci ocka či mamky
– fotografia – prírody, kvetov, zvieratiek z dvora či tých, o ktoré sa doma staráte
– vtipná fotografia – pošlite nám najvtipnejšie fotografie, z ktorých vytvoríme prezentáciu*
– video – natočte spolu s deťmi video, v ktorom vaši drobci hrajú na hudobný nástroj, tancujú, spievajú, recitujú, varia, upratujú, alebo predstavte bežný deň moderného školáka či škôlkarky*

*fotky a videá, v ktorých budú zobrazené osoby, podliehajú ochrane osobných údajov. S vaším súhlasom budú použité len na účely výzvy.  Formulár s vyjadrením vášho súhlasu Vám v prípade záujmu zašleme na e-mail.

Každý mesiac v rámci tejto výzvy zvolíme tému, ktorej sa môžete pri tvorení pridŕžať. Téma na mesiac máj je teda: JAR V PLNOM ROZPUKU.

Nie je vhodné posielať a pribaľovať žiadne potraviny, ako je káva, čaj, čokoláda, ovocie a iné. Všetko podlieha dezinfekcii a v momentálnej situácii ich nemôžu seniori prijať. Vaše priania by sa mali zmestiť do obálky, ku ktorým pridáme ešte pár drobností od nás.

AKO TEDA NA TO?

1. Napíšte nám na adresu hernickabela@gmail.com, že sa chcete zapojiť do výzvy. My vám zašleme email, v ktorom si vyberiete meno seniora.

2. Pripravte preňho milé prianie – zásobovač dobrej nálady, ktoré môže, no nemusí byť inšpirované zvolenou témou.

3. Pripravené potešenie doručte kontaktnej osobe do 22.05.2020. Mená kontaktných osôb obdržíte v emaile.

4. Zabalené a pripravené potešenia odnesú kontaktné osoby na mestský úrad pani Ing. Mlakovej (oddelenie sociálnych vecí), ktorá  následne zabezpečí rozposlanie prianí seniorom.

5. Veríme, že v kontakte s vašimi seniormi zostanete dlhšiu dobu a zapojíte sa do nasledujúcej výzvy potešenia aj v júni. Tá bude opäť zverejnená s novou témou na facebookovej stránke Hernička a stránke OZ Trochu inak. Ak sa rozhodnete kontakt prerušiť, napíšte nám o tom, nech nikto neostane sám.

Ďakujeme za všetkých zúčastnených a tešíme sa na vlnu radosti a potešenia.

Najčítanejšie články

Najnovšie články
Menu
Oznámenia
X