Posolstvo lásky z divadelných dosiek

Žiaci Základnej školy Milana Rastislava Štefánika pod vedením svojich pedagógov pripravili 17. decembra 2019 v kinosále mesta pre verejnosť veľmi pekný umelecký predvianočný večer.

Plné hľadisko na úvod privítali žiaci II. B triedy, ktorým sa v podobe lesných zvieratiek podarilo rozveseliť smutnú jedličku tým, že ju ozdobili, tak ako je to na Vianoce zvykom. Túto časť kultúrneho podujatia pripravila pani učiteľka Andrášová.

Program pokračoval detským divadelným predstavením na motívy známej rozprávky od Pavla Dobšinského Dvanásť mesiačikov. Uvádzačka pred začiatkom príbehu nešťastnej, no trpezlivej a pokornej Marušky, priviedla prítomných do zamyslenia prostredníctvom citátu Milana Rúfusa: ,,Rozprávky nevznikali ako uspávanky, aby deti skôr zaspali, ale sú zvončekom, ktorý má prebúdzať rodičov”. Nádejných mladých hercov z V. A a IX. A režisérsky viedli pani učiteľky Labusová, Praženicová a Ganzarčíková. Vyzdvihnúť treba aj pripravené rekvizity a kostýmy, ktoré vhodne dotvárali dej. Výzdoba sály bola v rukách pani učiteľky Baksovej a Sekerákovej.

Rodičia a starí rodičia s dojatím sledovali svojich šikovných potomkov. Príbeh predeľovali hudobno-tanečné, vizuálne zaujímavé vystúpenia víchrice. Deti prostredníctvom paralely na krivdu a zlobu žitú v známej rozprávke, pripomenuli dospelým skutočné hodnoty. V divákoch sa vďaka výnimočnému umeleckému zážitku umocnila potreba žiť čestne, spravodlivo, dobročinne. Čaro Vianoc nám teda môže vstúpiť do otvorených sŕdc. Ďakujeme.

Môže Vás zaujímať...

Oznámenia
X