Poďakovanie Prešova za prejavy solidarity Beľanov po tragédii na Mukačevskej ulici

Samosprávu nášho mesta nesmierne teší, že sme zostali citliví na potreby iných, ktorí sa dostali do ťažkej životnej situácie. Výbuch plynu na Mukačevskej ulici  v Prešove v piatok 6. decembra 2019 zmobilizoval   aj obyvateľov Spišskej Belej.  Mnohí individuálni darcovia ani sekundu nezaváhali. Od momentu, keď mnohé rodiny z 12-poschodovej bytovky na  prešovskej Mukačevskej  ulici č. 7 prišli o svojich najbližších, zostali bez strechy nad hlavou, začali do Prešova posielať finančnú a materiálnu pomoc.

Rovnako zareagovalo aj Mestské zastupiteľstvo v Spišskej Belej na svojom poslednom rokovaní v roku 2019. Poslanci hlasovaním odsúhlasili návrh primátora mesta Jozefa Kunu o  poskytnutí finančnej pomoci 3 000 eur na zmiernenie tragédie a prejav solidarity s mestom Prešov, ktoré muselo vzniknutú situáciu riešiť, navyše v citlivom čase tesne pred Vianocami 2019.

Za prejavenú spoluúčasť s postihnutými touto nešťastnou udalosťou a za poskytnutie konkrétnej pomoci v tragickej situácii sa všetkým obyvateľom Spišskej Belej  listom poďakovala primátorka Prešova Andrea Turčanová. List bol primátorovi mesta Jozefovi Kunovi doručený dnes a my vám ho v plnom znení uvádzame nižšie.

ĎAKUJEME, že zostávate ľuďmi.

 

Môže Vás zaujímať...

Oznámenia
X