Aktuality
Počet zobrazení 791

Pinďo, ďakujeme!

V sobotu 2. novembra 2019 domáci futbalový klub MŠK SLAVOJ Spišská Belá odohral súťažný futbalový zápas 4. ligy VSFZ proti MŠK Spišské Podhradie. Tento zápas mal špeciálnu futbalovú príchuť. Nielen tým že u nás hralo prvé mužstvo ligy, ktoré doposiaľ prehralo len raz. Ale aj pre iný dôvod. Svoj posledný súťažný futbalový zápas sa rozhodol odohrať dlhoročný hráč nášho klubu – Marek Milaňák, ktorého najmä futbalová verejnosť pozná pod prezývkou „Pinďo“.

Marek nastúpil na tento zápas so zranením (sebazaprením), ale dokázal odohrať výborných 43 minút, kedy bol pred ukončením 1. polčasu vystriedaný a symbolicky odovzdal kapitánsku pásku Maťovi Maťašovi za potlesku všetkých prítomných fanúšikov (dokonca aj z klubu hosťujúceho mužstva). Silný futbalový moment. Ešte silnejší nastal počas prestávky pred 2. polčasom, kedy prezident klubu, ako aj bývalí a súčasní tréneri a funkcionári klubu pred hlavnou tribúnou verejne poďakovali Marekovi za jeho obrovský prínos pre klub a futbal v našom meste.

Marek alias Pinďo aktívne pôsobil takmer 3 desaťročia v belianskom futbale. Počas tejto doby ho všetci priaznivci futbalu (ale nielen belianski) spoznali ako výborného futbalista, človeka a priateľa. Poznáme ho ako človeka, ktorý rozumie tak futbalu, ale aj ľudským vzťahom, a to je dnes veľmi vzácne (zvlášť v športe, či vo futbale).  Marek je výnimočný aj tým, že má neopísateľnú futbalovú inteligenciu a charizmu, ktorá sa nedá získať, či naučiť, s ňou sa treba narodiť. Marek pôsobil ako veľký motivátor tak na ihrisku, ako aj šatni s prirodzenou autoritou a veľkým rešpektom tak u svojich spoluhráčov, ale aj protihráčov. Aktívne pomáhal nášmu klubu aj ako tréner mládeže, či „Béčka“, resp. asistent trénera.  Práve tento jeho nevšedný prístup si zaslúži našu pozornosť i naše poďakovanie. Veríme, že Pinďo zostane pri našom futbale a bude odovzdávať svoje bohaté skúsenosti nastupujúcej futbalovej generácii ako súčasť realizačného tímu nášho klubu, či už v pozícii trénera alebo člena vedenia klubu.

Táto rozlúčka dopadla „na výbornú“.  Aj preto, že naši futbalisti predviedli vynikajúci kolektívny aj individuálny výkon a zdolali prvé mužstvo ligy rozdielom triedy – 4:0. Výborný výkon brankára, rovnako aj obrany a efektívna ofenzíva priniesli  jasné a zaslúžené víťazstvo našich futbalistov, ktorí súperovi nedali veľa „priestoru“.  Tak to bolo skvelé a famózne ukončeniu futbalovej kariéry.  Marek alias Pinďo, ĎAKUJEME !!!