Aktuality
Počet zobrazení 697

Piatkový hetrik Filipa Mešára

V piatok 12. februára 2021 sa v Piešťanoch odohral prvý z dvoch prípravných zápasov hokejistov U18 Slovensko – Česko. Takéto medzinárodné stretnutie sa odohralo po viac ako roku. V nominácii sa objavili aj traja hráči z Hokejového klubu Poprad: Filip Mešár, Alex Šotek a Markus Suchý. Slovenská reprezentácia do 18 rokov zdolala českých rovesníkov výsledkom 5:4.  Ústrednou postavou zápasu sa stal Filip Mešár (zo Spišskej Belej), ktorý prispel k výhre troma gólmi a jednou asistenciou. V medzinárodnej konfrontácii mladí hokejisti ukázali odhodlanie, charakter a v neposlednom rade kompaktný tímový výkon, ktorý po zápase vyzdvihol aj tréner SR „18“ Ivan Feneš.

Filip Mešár, útočník SR 18, po vydarenom zápase pre oficiálny web Slovenského zväzu ľadového hokeja povedal: ,,Hetrik chutí výborne. Ani neviem, kedy naposledy sa mi podarilo streliť tri góly v jednom zápase. Som veľmi rád, že mi to padlo. Nie je to však len moja zásluha, ale obraz celého tímu. Chlapci mi pomohli, mne sa darilo, ale dôležité je víťazstvo. Boli sme na zápas dobre nastavení, verili si. Hoci prišli aj výpadky v druhej či tretej tretine, som rád, že sme to vydreli.“

Slovenskí hokejisti do 18 rokov v odvetnom piešťanskom derby žiaľ s českou reprezentáciou U18 už neuspeli. Zápas prehrali 2:3. Po prvej tretine viedli 2:0, no v druhej časti hry súper vyrovnal v priebehu dvoch minút a víťazný gól padol v záverečnom dejstve hry. Filip Mešár pridal pri druhom góle slovenského tímu svoju asistenciu a celkovo počas dvoch zápasov (za 3 góly a 2 asistencie) nazbieral päť bodov. Slovenskú osemnástku ďalej čaká pokračovanie centralizovanej prípravy, v rámci ktorej odohrá ešte desať vložených stretnutí v Slovenskej hokejovej lige. Držíme palce!