Nové zariadenie sociálnych služieb Senior residence Vyšné Ružbachy

Dňa 1.11.2017  bolo otvorené nové zariadenie sociálnych služieb Senior Residence vo Vyšných Ružbachoch. Kapacita zariadenia je 60 lôžok a poskytuje sociálne služby pobytovou ako aj ambulantnou formou ( starostlivosť počas dňa).

V zariadení Senior Residence vo Vyšných Ružbachoch môžu byť umiestnení:

1./ Zariadenie pre seniorov – fyzická osoba, ktorá dovŕšila dôchodkový veka je odkázaná na pomoc inej fyzickej osoby, stupeň odkázanosti najmenej IV.

2./ Špecializované zariadenie – fyzická osoba odkázaná na pomoc inej fyzickej osoby a má zdravotné postihnutie (Alzheimerova choroba, Demencia rôzneho typu), stupeň odkázanosti najmenej V.

Zariadenie poskytuje svojim klientom moderné ubytovanie s rodinnou atmosférou vo veľkoryso riešených priestoroch, ktoré sú prispôsobené potrebám seniorov.

Ubytovanie reflektuje na požiadavky a zdravotný stav klientov, ktorým poskytujeme komplexné služby. Izby sú zariadené príjemne a útulne s ohľadom na súkromie klienta. Medzi štandardné vybavenie izieb patrí:

  • vlastné sociálne zariadenie s toaletou, bezbariérovým sprchovým kútom príp. vaňou, umývadlom a zrkadlom (s výnimkou izieb určených pre úplne imobilných klientov),
  • nábytkové vybavenie izby – mechanicky polohovacia posteľ, kvalitný zdravotný matrac, pri vážnom zdravotnom stave antidekubitný matrac zabezpečený certifikátom kvality), šatníková skriňa, písací stolík, nočný stolík, kreslo, odkladacia polica na potraviny, alebo porcelán,
  • technické vybavenie izby – televízor s káblovou televíziou a rádiom,  chladničkatelefón s vlastnou klapkou,  internetové pripojenie,
  • nemocničný informačný systém slúžiaci na privolanie odborného personálu v prípade potreby klienta, aktívny celých 24 hodín,
  • posteľné prádlo, uteráky a osušky,
  • terasa resp. balkón (s výnimkou izieb pre úplne imobilných klientov a klientov v Špecializovanom zariadení, pre ktorých je k dispozícii veľká záhrada).

Pre úplne imobilných klientov sú k dispozícii veľké bezbariérové asistované kúpeľne, kde  sa hygiena vykonáva komfortne a dôstojne za pomoci zdravotníckych pomôcok a asistencie opatrovateliek.

Poskytované služby

Ubytovanie

Celodenné ubytovanie

Dvojlôžkové izby so samostatnou kúpeľňou a WC. Každá izba na prízemí má samostatný východ na vonkajšiu terasu, resp. na vnútornú spoločnú chodbu. Všetky izby aj kúpeľne sú plne vybavené. Spoločné priestory nemajú nemocničný, ale skôr komunitno-rodinný charakter. Všetky priestory sú denne čistené a upratované.

Stravovanie

Stravovanie 5x denne

Strava sa podáva 5 x denne v priestoroch jedálne, resp. na izbe klienta. Strava je upravenú podľa aktuálneho zdravotného stavu klienta, podľa potreby sa podáva pod dohľadom, resp. za pomoci personálu. Zohladňujeme potrebu dietnej stravy – racionálna, neslaná, diabetes atď.

Opatrovateľská starostlivosť

Kompletná starostlivosť

Poskytujeme opatrovateľskú starostlivosť pre klientov s odkázanosťou na pomoc inej osoby. Starostlivosť o klientov zabezpečuje odborný personál v nepretržitej prevádzke.

Zdravotná starostlivosť

Individuálna zdravotná starostlivosť

Sprostredkujeme lekársku a zdravotnú starostlivosť. Súčasťou tejto starostlivosti je aj zabezpečenie odborných vyšetrení(odvoz a sprevádzanie sestrou resp. sociálnou pracovníčkou). Klientom sprostredkujeme aj vyšetrenie všeobecným lekárom resp. psychiatrom. V prípade potreby zabezpečíme urgentnú lekársku pomoc. Klientovi zabezpečíme lieky a potrebné zdravotné pomôcky, podľa potreby.

Sociálna starostlivosť

Odborná sociálna pomoc

Klientovi je k dispozícii vysokoškolsky vzdelaná sociálna pracovníčka, ktorá pre klienta zabezpečuje sociálne poradenstvo, ergoterapiu a sociálnu rehabilitáciu.

Duchovenská služba

Rôznych kresťanských vierovyznaní

Na požiadanie klienta, podľa jeho vierovyznania, sprostredkujeme pastoračnú starostlivosť duchovným cirkvi, ku ktorej klient patrí.

Viac tu: http://www.humanitarian-no.eu/news/senior-residence/

 

Kontakt:

Humanitarian n. o.
Levočská 3
06401 Stará Ľubovňa

Tel.: 0915 937 631, 0907 265 828

E-mail: info@humanitarian-no.eu

www.humanitarian-no.eu

Môže Vás zaujímať...

Oznámenia
X