Nosiť rúško nie je hanba!

Chrániť seba i ľudí okolo nás je v týchto dňoch povinnosť a zodpovednosť každého z nás. Zostať  ZDRAVÝ je aj v Spišskej Belej univerzálnym prianím všetkých Beľanov bez ohľadu na vek!

Zdravý organizmus mladých je  v porovnaní so staršou populáciou silnejší. Neznamená to však, že mládež to oprávňuje podceňavať prijaté opatrenia na zabránenie šíreniu koronavírusu.  Musíme si uvedomiť, že u každého z nás nemusí byť priebeh ochorenia závažný. No stretnutie potenciálneho prenášača ochorenia s človekom, ktorý ani nemusí vedieť, že má slabú imunitu, resp. má vážne zdravotné ochorenie, môže mať v tomto čase fatálne dôsledky.

Preto vás aj vedenie nášho mesta v týchto dňoch opakovane informuje a vyzýva, aby ste sa zdržali pohybu a pobytu na verejných priestranstvách, aby ste zrušili  návštevy starého rodiča alebo ťažko chorého príbuzného (diabetici, ľudia s kardiovaskulárnymi a pľúcnymi ochoreniami, onkologickí pacienti).

Ak sa musíte pohybovať medzi ľuďmi, chráňte si, prosíme, tvár ochranným rúškom. Iba tak sa zabráni šíriť potenciálne nebezpečné kvapôčky vírusu.

Nákupy v meste (aj mimo neho) v súčasnosti  – v  otvorených potravinách, drogériách či v lekárňach realizujte zodpovedne – VŽDY s ochranným rúškom na tvári.

Rešpektujte oznamy na spomínaných predajniach v meste, kam vchádzate, o náležitej ochrane tváre a rúk.  Buďte disciplinovaní aj pri dodržiavaní odstupov minimálne 1,5 metra medzi kupujúcimi.

Chránite tak sebe, chránite ostatných kupujúcich a chránite aj predavačky. Práve ony sú v týchto dňoch v práci hlavne kvôli nám a nášmu plynulému dopĺňaniu domácností potravinami.

Naša samospráva  na mestských výveskách v rámci prevencie ochorenia COVID – 19 zabezpečila informačnú kampaň, ktorá na piktogramoch vysvetľuje, ako si ochrannú masku  (rúško) správne nasadiť, používať, sňať a vyhodiť.

Rúško na tvári treba nosiť! Nasadené rúško nie je hanba.

Buďme k sebe ohľaduplní. Rešpektujme sa navzájom, aby sme v našom meste zostali ZDRAVÍ.

 

Môže Vás zaujímať...

Oznámenia
X