Nominácie na udelenie Ceny PSK môže podať aj verejnosť

Významné osobnosti či kolektívy regiónu môžu za svoje mimoriadne zásluhy získať Cenu Prešovského samosprávneho kraja. Cena sa udeľuje za dlhoročný mimoriadny prínos pre rozvoj kraja a významné zásluhy vo všetkých oblastiach spoločenského, hospodárskeho a kultúrneho života.

Predseda PSK Milan Majerský verí, že široká verejnosť bude aj v tomto roku nominovať osobnosti, ktoré si zaslúžia obdiv a verejné poďakovanie. Podľa jeho slov: „V našom kraji žije mnoho inšpiratívnych ľudí, ktorí obohacujú ľudské poznanie, dosahujú vynikajúce výsledky a svojou prácou i postojmi robia dobré meno Prešovskému samosprávnemu kraju.”

Návrhy na nominácie je možné podávať do 30. septembra na adresu: Úrad PSK, Námestie mieru 2, 080 01 Prešov. V návrhu je potrebné uviesť meno nominovaného laureáta a zdôvodniť, prečo by mal cenu získať. O laureátoch Ceny PSK rozhodne už po 16-krát krajské zastupiteľstvo na základe odporúčania Komisie pre udeľovanie verejných ocenení PSK. Slávnostný galaprogram sa uskutoční tradične v decembri na veľkej scéne Divadla Jonáša Záborského v Prešove.

Medzi doterajších laureátov Ceny PSK patria napríklad: horolezec Peter Šperka, in memoriam, Prešovská univerzita, kardinál Jozef Tomko, folklórny súbor Šarišan, lyžiar Adam Žampa, Ľubovnianska nemocnica, či olympionici Ladislav a Petra Škantárovci. Vlani sa medzi držiteľov ceny zaradili spevák Peter Lipa, politický väzeň Jozef Bobalik a dvojica hasičov – plukovník Radoslav Lacko a kapitán Peter Toďor, ktorým bolo ocenenie udelené in memoriam.

Názov prílohy Odkaz
navrh-udelenia-ceny Stiahnuť
suhlas-navrhovaneho Stiahnuť
suhlas-navrhovatela Stiahnuť

Môže Vás zaujímať...

Oznámenia
X