Aktuality
Počet zobrazení 940

Návšteva partnerského mesta Ożarów

Mesiac jún sa pre Spišskú Belú niesol okrem osláv „Dni mesta Spišská Belá“ aj v duchu udržiavania našich dobrých vzťahov a väzieb s partnerským mestom Ożarów.

Ożarów je malé mesto nachádzajúce sa v Poľsku, konkrétne v Svätokrížskom vojvodstve (okres Powiat opatowski). Delegácia nášho mesta prijala od pána primátora Marcina Majchera pozvanie na veľkolepé podujatie „Piknik Ożarów“, ktoré sa uskutočnilo počas víkendu od 17. – 18. júna 2023. Počas sobotného popoludnia hostitelia so zástupcami nášho mesta navštívili mestský úrad, základnú školu, mestskú plaváreň a taktiež klub seniorov.

Následne sme sa presunuli na ich miestne slávnosti, kde bolo množstvo zaujímavých vystúpení a vynikajúceho národného jedla. Počas úvodného programu odzneli slová poďakovania od pána primátora Ing. Mgr. Petra Ziburu za doterajšiu spoluprácu s našim mestom a taktiež aj vízie na ďalšie prospešné aktivity.

Na kultúrnom programe sa podieľalo množstvo študentov z umeleckých škôl a taktiež aj poľská skupina Carrantuohill, ktorá už viac ako 30 rokov hrá hudbu založenú na keltskej tradícií. Hlavným programom boli známe Czerwone Gitary, ktoré sú jednou z najpopulárnejších rockových skupín v histórii poľskej populárnej hudby. Skupina vznikla v roku 1965 a najväčší úspech dosiahla v rokoch 1965 až 1970. Mnohé z ich hitov, ktoré sa často považujú za poľskú obdobu Beatles, sú dnes v Poľsku klasikou.

Ako zhodne tvrdia všetci zúčastnení, návšteva bola veľmi inšpiratívna a príjemná. Odniesli si z nej mnoho pozitívnej energie a nadobudli nové poznatky. Ďakujeme za milé prijatie.

Najnovšie články