Najkrajšie fotografie Prešovského kraja 2019

Siedmy ročník fotografickej súťaže Choď a foť už pozná víťazov! Spomedzi 431 hodnotených súťažných diel porota vybrala najkrajšie fotografie Prešovského kraja za rok 2019. Najviac fotografií (až 222) súťažiaci posielali do kategórie príroda. Odbornej porote predsedal Ján Štovka, ktorý je zároveň podpredsedom Asociácie profesionálnych fotografov Slovenskej republiky. Z kategórie príroda vzišla aj snímka Lucie Petrušovej s názvom Zamrznuté Štrbské pleso v opare, ktorá bola ocenená cenou predsedu poroty.

Cena predsedu poroty: Lucia Petrušová – Zamrznuté Štrbské pleso v opare (Štrbské pleso)

Fotografi však zameriavali svoje objektívy aj na miestnych ľudí, ktorých sa snažili zachytiť pri konkrétnych aktivitách s úmyslom zvečniť silu daného okamihu.

Okrem víťazov v jednotlivých kategóriách boli vybrané aj finálové fotografie. Spolu s víťaznými snímkami ide o 47 záberov. Spomedzi nich vyberie najobľúbenejšiu fotografiu verejnosť v internetovom hlasovaní, ktoré bude prebiehať od 21. novembra do 6. decembra 2019 na sociálnej sieti Severovýchod Slovenska.

Finálové fotografie budú súčasťou putovnej výstavy Choď a foť 2019. Jej prvým cieľom bude, ako každý rok, Divadlo Jonáša Záborského v Prešove. Výstavu odštartuje vernisáž za účasti autorov fotografií, ktorá sa uskutoční 17. decembra 2019 o 17.00 hod. V budúcom roku bude výstava putovať na rôzne miesta na Slovensku i v zahraničí.

 

VÝSLEDKY:

  • kategória Black & white
  • kategória Kultúra, tradície a história
  • kategória Príroda
  • kategória Šport, športové aktivity
  • Ocenenie GRAND PRIX

Môže Vás zaujímať...

Oznámenia
X