Nahliadnite do mestského fotoarchívu z roku 1965

Tentokrát vám prinášame prostredníctvom fotografií pohľad na rok 1965. Na fotografiách sprevádzajú predstavitelia mesta Spišská Belá delegáciu z českého mesta Jablonné nad Orlicí, ktoré bolo v tom čase partnerským mestom Spišskej Belej. Mestá spolu dlhé roky úspešne spolupracovali na kultúrnej, školskej, či športovej úrovni. Počas návštevy, ktorú dokumentujú fotografie, navštívili hlavní predstavitelia oboch miest Beliansku jaskyňu, či Lovecký zámoček Hohenlohe v Tatranskej Javorine.

V súčasnosti nadviazalo naše mesto spoluprácu s českým mestom Vysoké Mýto, ktoré je od mesta Jablonné nad Orlicí vzdialené len hodinku cesty (obe mestá sa nachádzajú v okrese Ústí nad Orlicí). S mestom Vysoké Mýto je plánovaný podpis partnerskej zmluvy na tento rok a týmto krokom opätovne odštartujeme aj oficiálne našu česko-slovenskú spoluprácu, ktorá bude slúžiť v prospech škôl, kultúry, športu…

Jarné prázdniny sa už blížia a ak práve rozmýšľate, aký program vašim ratolestiam urobiť, možno vás aj tieto fotografie prilákajú do týchto dvoch prekrásnych miest, ktoré sa nachádzajú neďaleko Spišskej Belej.

Belianska jaskyňa: http://www.ssj.sk/sk/jaskyna/2-belianska-jaskyna

Lovecký zámoček Hohenlohe: https://www.prezident.sk/page/tatranska-javorina/

 

Môže Vás zaujímať...

Oznámenia
X