Na multižánrovom Hysteri feste vystúpia aj kapely zo Švajčiarska, Írska, Maďarska a Poľska

Už túto sobotu privítame v Spišskej Belej pod jednou strechou na Hysteri feste milovníkov ska, rocku, punku, či metalu. Tento “Fest fajný fest”, ktorý bol podporený aj finančnou čiastkou z participatívneho rozpočtu mesta, bude mať navyše charitatívny podtón.

16. septembra sa v areáli BL Clubu (bývalá kolkáreň) uskutoční už 5. ročník multižánrového festivalu Fest Fajný Fest – Hysteri Fest. Festival bude mať kvalitné medzinárodné zloženie a okrem slovenských kapiel na ňom vystúpia aj štyri kapely zo zahraničia. Svoje zastúpenie tu majú aj dve kapely zo Spišskej Belej a to indie-rockový Vifoners a punk-hardcorový Amoniak.  Slovenskú rockovú scénu budú ďalej reprezentovať metalový Astarot, hardcorový Head to Down, rockovo-bluesovo-rockandrollové duo Detox of a Pony, folk-punkový Cascabel, hip hop-metalový Frankenstein for a busines a rockový BCF.
Fanúšikovia dobrej hudby sa môžu zároveň tešiť aj na niekoľko zahraničných kapiel. Transcontinentálný groove predvedie rusko-maďarské duo Gonsofus. O dobrú náladu sa postará poľská ska kapela Skacowani, rockové srdce potešia švajčiarski rockoví experimentátori Dirty Sound Magnet a zahraničných účastníkov uzatvára Írska alternative rock kapela Brain Donation.

Na festival vás pozýva aj Michal Grivalský, jeden z organizátorov podujatia: “Príďte sa rozlúčiť s letom tou správnou formou ako je hudba a tanec,” zároveň prezradil, že súčasťou festivalu budú sprievodné akcie na podporu ťažko chorého dieťaťa a občianskeho združenia Cesta za domovom. Na všetkých účastníkov čaká zároveň aj tombola a sprievodné súťaže.

Môže Vás zaujímať...

Oznámenia
X