Aktuality
Počet zobrazení 1K

Možnosť očkovania v Spišskej Belej – 30. 5. 2021 (Pfizer)

Mesto Spišská Belá v spolupráci s Prešovským samosprávnym krajom pripravuje zriadenie jednodňovej výjazdovej očkovacej služby (VOS) pre obyvateľov nášho mesta na nedeľu 30. mája 2021. Táto forma očkovania je určená pre osoby vo veku 60 a viac rokov, ŤZP, imobilné osoby a osoby, ktoré sa zo sociálnych, či ekonomických príčin nevedia dostaviť na očkovanie do veľkokapacitných očkovacích centier alebo nemocníc.

Očkovanie koordinuje Prešovský samosprávny kraj (PSK) a bude ho realizovať zmluvný medicínsky partner. Podávať sa bude vakcína Comirnaty od spoločnosti Pfizer. Kapacita VOS je obmedzená a na očkovanie je potrebné PRIHLÁSIŤ SA na Mestskom úrade v Spišskej Belej:

  • na Oddelení sociálnych vecí MsÚ – telefonicky na tel. č.: 052 46 80 518, e-mailom na adrese mlakova@spisskabela.sk, alebo osobne v kancelárii č. 5,
  • na sekretariáte MsÚ – telefonicky na tel. č.: 052 46 80 511 alebo 0915 607 956, e-mailom na adrese jneupauerova@spisskabela.sk, alebo osobne v kancelárii č. 6.

Objednávanie na očkovanie je možné najneskôr do pondelka 24. 5. 2021 do 15:00. O mieste očkovania, presnom čase a ďalších podrobnostiach budeme objednaných záujemcov včas informovať. Pri objednávaní si pripravte tieto údaje:

  • meno a priezvisko,
  • adresa (ulica a číslo domu),
  • rodné číslo,
  • telefónne číslo, prípadne e-mail,
  • zdravotná poisťovňa.

Očkovanie sa približne po 4 týždňoch opäť zopakuje v Spišskej Belej. Potvrdenia o očkovaní budú zaslané na Mestský úrad prostredníctvom PSK. Certifikáty o negatívnom teste na Covid-19 u očkovaných nie sú potrebné, avšak vo vlastnom záujme odporúčame pred očkovaním otestovať sa (https://spisskabela.sk/testovanie) a konzultovať očkovanie so svojim všeobecným lekárom.

Tags: korona
Najnovšie články