Aktuality
Počet zobrazení 1K

Možnosť Ag testovania v domácnostiach

Prevádzkovateľ mobilného odberového miesta (MOM) v Dennom centre v Strážkach ponúka znevýhodneným obyvateľom nášho mesta možnosť antigénového testovania Covid-19 v domácnostiach.

Táto služba je určená primárne pre imobilných a chorých, ZŤP, invalidov a seniorov nad 65 rokov – obyvateľov mesta Spišská Belá. Testovanie v domácnostiach bude prebiehať vo štvrtok a v piatok 18. – 19. februára 2021 v čase od 12:00 do 16:00. V prípade záujmu je potrebné nahlásiť záujem o testovanie vyplnením tohto FORMULÁRA. Služba sa poskytuje bezplatne, ale je kapacitne obmedzená množstvom úkonov a mobilitou odberového tímu – ten bude kontaktovať len vybrané osoby (podľa poradia prihlásenia) v dostatočnom časovom predstihu pred odberom.

V stanovenom čase príde mobilný odberový tím na nahlásenú adresu, spraví výter z nosohltanu (ako pri bežnej návšteve MOM) a na výsledok buď počkáte, alebo ho oznámia telefonicky. Prosíme buďte pripravení pár minút pred stanoveným termínom, majte pri sebe nahlásený telefón, prípadne čakajte odberový tím pred domom. V domácnosti dodržiavajte všetky hygienické opatrenia a platné epidemiologické nariadenia. Odbery sa budú realizovať iba v prípadoch, ak občan nemá možnosť dopraviť sa samostatne na MOM a jeho stav nevyžaduje lekárske vyšetrenie alebo hospitalizáciu. Každý otestovaný v domácnosti dostane ako pozornosť od poskytovateľa zdravotnej starostlivosti a prevádzkovateľa MOM respirátor.

 

Tags: korona, testovanie
Najnovšie články