Mobilná aplikácia SoundWalk Strážky

Jedinečný projekt vo forme mobilnej aplikácie SoundWalk Strážky približuje atraktívnou a modernou formou históriu renesančnej pamiatky Kaštieľa Strážky.

V audiopríbehoch, ktoré rozširujú lektorský výklad, ožívajú postavy významných obyvateľov kaštieľa a realita sa prelína s fikciou. Namiesto tradičného formátu audiosprievodcu je tento projekt zameraný na vytvorenie príbehu a rozprávania, ktoré sa skladajú zo samostatných zvukových nahrávok naviazaných na konkrétne časti kaštieľa. Od sôch v parku sa návštevník napríklad dozvedá o zakázanej láske maliara Ladislava Mednyánszkeho (1852 – 1919). Život barónky Margity Czóbelovej (1891 – 1972) zas priblíži jej opatrovateľka pani Mária Milistenferová zo Strážok.

Aplikácia pre mobilný telefón, kde je audiohra v slovenskom jazyku dostupná, spája prvky rozhlasovej hry s tzv. field recordings. Zvuky sprevádzajúce príbehy boli zaznamenané v priestoroch kaštieľa a v jeho bezprostrednom okolí. Na 14 zastávkach sa postupne odkrývajú jednotlivé časti príbehu. Na niektorých zastávkach ozvučujú obraz alebo pohľad z okna, v iných dotvárajú atmosféru prostredia. Sú rovnako dôležité ako postavy a ich príbehy.

Predstavený audiosprievodca je jeden z projektov Slovenskej národnej galérie orientovaných na digitálne technológie. Pre najlepší zážitok odporúčame zapožičať si v kaštieli kvalitné slúchadlá.

Môže Vás zaujímať...

Oznámenia
X