Aktuality
Počet zobrazení 1K

MO SRZ Spišská Belá – zahájenie kaprovej sezóny 2022

Dňa 15.05.22 sme sa stretli ako jedna veľká  „rybárska rodina“ opäť po troch rokoch, keďže naše každoročné stretnutia prekazil Covid. Aj napriek mnohým zmenám v našej organizácií sme nenechali nič na náhodu a snažili sme sa poskytnúť rybárom opäť pocit adrenalínu a napätia, ako to býva na každej súťaži a o to viac to bolo tým, že sa tento pretek konal po troch rokoch. Aj, keď za ťažkých okolností, ale pokúsili sme sa ho zorganizovať tak, aby bol pre rybárov pamätným.

Začali sme v skorých ranných hodinách registráciou pretekárov mužov a detí, ktorí si vyžrebovali svoje „šťastné čísla“, následne sme pokračovali príhovorom pána primátora Jozefa Kunu a predsedu Patrika Kaňuka, – ktorý vysvetlil pravidlá a s heslom „Petrov zdar“ ich vyslal na vyžrebované miesta. Preteky boli napínavé aj napriek tomu, že ryba nebola aktívna. Rozhodovalo sa do posledných sekúnd.

Príhovor primátora mesta Spišská Belá:

Po záverečnom klaksóne pokračovalo občerstvenie pre zničených a vyčerpaných pretekárov v podobe gulášu a nápoja. Po doplnení síl, sme sa rozhodli obdariť vecnými cenami tých najlepších. Preteky boli vedené v dvoch kategóriách muži a deti, kde poradie skončilo nasledovné:

Muži (19 pretekárov) :

  1. miesto: Ján Gnebus (148 bodov)
  2. miesto: Radovan Andráš (116 bodov)
  3. miesto: Denis Britaňák a Jaromír Tremba ( 57 bodov )

Deti (10 Pretekárov ) :

  1. miesto: Matej Just ( 73 bodov )
  2. miesto: Michaela Justová ( 3 body )
  3. miesto: Andrej Heldák, Timotej Lorenčík, Pavol Heldák a Richard Dobrý ( po 1 bode)

Poďakovanie patrí celému výboru za pomoc pri organizácií, mestu Spišská Belá a sponzorom: Rybárske potreby Forel. Tešíme sa na ďalšie spoločné stretnutia.

 

Najväčší úlovok 74 cm. ( Ján Gnebus):

Výhercovia preteku:

autor textu a fotografií: Tajomník MO SRZ Spišská Belá Ing. Jakub Lenkavský

Najnovšie články