Mladí na Youth Rope Festivale 2019 v Nemecku

Nemecký Stahnsdorf v termíne od 22. do 28. júla už na druhom ročníku hostil  účastníkov Youth Rope Festivalu. Reprezentantmi nášho mesta aj celého Slovenska sa stala 6-členná skupina chlapcov vo veku  14 – 17 rokov, ktorá na podujatie vycestovala v doprovode dvoch dospelých.

Youth Rope Festival je medzinárodný festival pre mladých, ktorý je výsledkom vzájomnej spolupráce šiestich krajín – Nemecka, Slovenska, Poľska, Severného Írska, Litvy a Lotyšska. Na prípravách tohto festivalu sa podieľalo naše mesto prostredníctvom občianskeho združenia Expression a taktiež nášho partnerského mesta Brück z Nemecka.

Pre mladých účastníkov festivalu bol každodenne pripravený bohatý program. Doobediami sa zúčastňovali na kreatívnych workshopoch, kde prehlbovali svoje skúsenosti a vedomosti o fotografovaní, točení videí, o umení, tlači, tanci, hudbe, graffiti či parkoure. Voľný čas bol pretkaný pohybovými aktivitami, výletom do Potsdamu, bowlingom, plávaním, grilovačkou, party v Lindenparku, interkultúrnym večerom, ale aj oddychom a nadväzovaním nových medzinárodných priateľstiev.

Festival sa taktiež nezaobišiel bez návštevy neďalekého Berlína, kde si mladí mohli vybrať z troch výletov. Pre pohodlnejších bol pripravený výlet loďou, pre nadšencov umenia zasa graffiti tour a pre nádejných detektívov návšteva špiónskeho múzea.

Vyvrcholením festivalu bola záverečná prezentácia spojená s oslavou a chutným jedlom, kde každá skupina predstavila výsledok svojej práce.

Youth Rope Festival 2019 bol plný dobrodružstva, nových zážitkov či vedomostí.

A čo na to naši mladí?

Jakub: ,,Youth Rope Festival mi dal nové priateľstvá, inšpiroval ma do budúceho života. Tanečný workshop ma naučil nové tanečné kroky. Bol to skvelý zážitok, odporúčam každému.”

Samuel: ,,Vďaka tomuto festivalu som si mohol zlepšiť svoje schopnosti komunikácie v cudzích jazykoch, zažil som kopu zábavy a naučil som sa upravovať videá.”

Róbert: ,,Tento festival mi dal mnoho – mnoho nových kamarátov, zážitkov a skúseností, hlavne v oblasti fotografovania. Som veľmi rád, že som sa mohol na tomto festivale zúčastniť a určite ho každému odporúčam.”

Mestu Spišská Belá ďakujeme za mimoriadnu dotáciu vo výške 370 € na cestovné na toto podujatie. Organizátorom ďakujeme za skvelý zážitok, ich čas a odhodlanie a tešíme sa na ďalší ročník.

Miriam Zoričáková,  Expression o. z.

 

Môže Vás zaujímať...

Oznámenia
X