#Mladí Mladým s benefitmi do každodenného života

„Nech nás víťazstvo nevynáša do výšin, ale nech sme každým víťazstvom viac pokorení.“

V sobotu 9. novembra sa v priestoroch kinosály mesta Spišská Belá konal už 4. ročník konferencie #Mladí Mladým. Spolupráca občianskeho združenia Expression, o.z., mladých dobrovoľníkov a pracovníka s mládežou v meste Spišská Belá vyústila do trojhodinového konferenčného formátu, ktorý sa niesol v téme víťazstva.

             Aj vďaka participatívnemu rozpočtu mesta sme mohli na konferenciu pozvať šiestich inšpiratívnych hostí z oblasti fotografie, filmu, hudby, umenia i dobrodružstva. O tom, že  víťazstvo nie je len jedno a nevedie len jednou cestou, nás hostia presvedčili aj vo svojich dvadsaťminútových vstupoch. Každý z nich nám povedal o tých svojich. A pre tých, ktorí sa na konferencii nezúčastnili, prinášame aspoň malú ochutnávku myšlienok.

Už známa veta z nadpisu „Nech nás víťazstvo nevynáša do výšin, ale nech sme každým víťazstvom viac pokorení, ktorú vyslovil Tono S. nás privádza k myšlienke vidieť víťazstvá ako kroky k pokore. Pavel Kuna, hudobný fotograf, sa s nami podelil o dôležitú časť víťazstva, ktorá je mnohokrát neviditeľná, je ňou vytrvalosť. Nie na konci, ale hlavne počas cesty, ktorá nám mnohokrát ponúka malé víťazstvá. Ale keď to nie je skutočne to, čo chceme a po čom túžime, nemali by sme sa zastavovať. Maja Demjanovičová, zakladateľka recyklačnej firmy Pure Junk,  sa s nami podelila o myšlienku šírenia inšpirácie ostatným. Neuzatvárať sa, ale naopak informovať, ukazovať a deliť sa o svoje know how – to je kľúč k jej víťazstvám. Fuzo a Čeky, cestovatelia, ktorí prešli 35 000 km, nám priblížili ďalšiu stránku víťazstva, ktorou je odvaha – odvaha ísť mimo komfortnú zónu, odvaha ísť do neznáma,  odvaha byť vďačný za maličkosti,  odvaha byť odvážny. A Dominik, filmár, ktorý točil film na najchladnejšom mieste sveta v dedine Oymyakon v Jakutsku, zase zdôraznil potrebu vzdelávania a napredovania v každom čase, pretože tým sa nám otvárajú ešte väčšie možnosti kráčania za našimi vlastnými víťazstvami.

Takýmito myšlienkami nás naši hostia inšpirovali a tiež nám spríjemnili sobotu, ktorú sme strávili na konferencii #Mladí Mladým. Ďakujeme všetkým hosťom, dobrovoľníkom, ale tiež všetkým sponzorom, ktorí na realizáciu konferencie prispeli, či už finančne alebo vecne.

Na záver možno len… Víťazstvá nie sú len veľké a viditeľné, ale aj nepatrné kroky každého z nás môžu mať váhu veľkých víťazstiev.

Stanislava Kučkovská, pracovník s mládežou mesta Spišská Belá

 

Môže Vás zaujímať...

Oznámenia
X